2016 nın En İyi Şarkıları

AYIN KONSERLERİ

Sanat müziğini roek’la birleştiren, Türk müziğinin yeni dönem süperstarı Gaye Su Akyol (16 Ocak) ve One Love’daki performansıyla bizi alıp Orta Doğu’ya doğru sürükleyen Omar Souleyman (30 Ocak) Babylon İstanbul’da. Kuzeyin çocukları Efterklang(9-10 Ocak) ve The Raveonettes (31 Ocak) ise Salon IKSV’de.

SİMDİ ONLARIN

ZAMANI

SEINABO SEY: Tavrı ve duruşuyla müzik endüstrisinin yeni FKA Twigs’i olmaya aday Seinabo Sey, İsveçli. Yaptığı müziği soul pop ve eleetropop olarak etiketleyebiliriz. Henüz yayınlanan sadece iki şarkısı bulunuyor. Biri Younger, diğeri ise Hard Times. Ancak Younger ile Amerikan billboard listelerinde zirveye çıktığını eklememiz gerekiyor. MISTERVVIVES: 2015 yılında New York’ta kurulan grup indie pop konusunda oldukça iddialı. Mandy Lee, Etienne Bowler, VVilliam Hehir, Marc Campbell, Jesse Blum beşlisinden meydana gelen ekip ilk EP’lerini 2015’ün başında yayınlamışlardı. Listelerinizi Reflections dışında özgür ruhlu, dans parçası Imagination Infatuation’ı eklemeden tamamlamayın. Grubun kurulma aşaması ise oldukça ilginç. Ekip önce arkadaş oluyor, ardından aynı eve taşınıyorlar. Sonrasında da “Neden bir grup kurmuyoruz ki?” sorusu geliyor.

RAE MORRIS: Yaptığı müziğin ilhamı PJ Harvey ve Kate Bush’tan geliyor. Ses tonu ise Florence VVelch’i hatırlatıyor. Blackpool, İngiltere’den çıkan 1992 doğumlu Morris daha önce Bombay Bicycle Club’la çalışmıştı. Bugüne kadar birçok single ve 4 EP’si yayınlanan yeni İngiliz Gülü’nün ilk albümü Unguarded ise 2016 yılında yayınlanacak. Cold ve Closer adlı şarkılarını dinlemeden geçmeyin.

SÜREKLİ YENİLİKLERİN PEŞİNDE OLAN MÜZİK ENDÜSTRİSİNDE BİZ DE GERİ DE KALAMAZDIK.

LİSTELERİNİZİ GÖZDEN GEÇİRMENİN ZAMANI

AYIRMAMANIZ GEREKEN İSİMLER…

AYKUN TAŞDÖNER

B0RNS: Hakkında açılmış herhangi bir VVikipedia sayfası ya da bir web sitesi yok fakat VEVO üzerinden takipçi sayısı 473. Orta Batı Amerika’nın bağrından kopan Borns folk müziği, glam ve elektro rock sound’uyla harmanlıyor. Kasım ayında yayınlanan Candy’de sadece dört şarkı yer alıyor ve en popüler olanı 10.000 Emerald Pools. Garrett Borns’u ayrıca Instagram’da paylaştığı kedili fotoğraflar nedeniyle de takip listenize alabilirsiniz.

THE BOHICAS: Essex’ten çıkan dörtlü Brit, yaptıkları müziği stylish rock’n roll olarak tanımlıyor. Grubun elemanları Dominic McGuinness, Brendan Heaney, Dominic John, Adrian Acolatse adanın yeni cool ve kötü çocukları. Aslında 2013 yılında kurulan grup karanlık müziklerini 2015 yılında yayınladıkları EP’lerle geniş kitlelere duyurdu. Svvarm’ı dinlemeden geçmemenizi özellikle tavsiye ederiz.

2016'nın En iyi Piyano Çalma Oyunu Piano Tiles 2 Apk indir

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir