2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri

Serhat Şengül İstanbul’Entourage’ın kurucu ortağı ve moda danışmanı

Bol bol seyahat eden, yurt dışındaki moda haftalarını takip eden Serhat Şengül düşünülenin aksine gittikçe sadeleşen ve kendi deyimiyle ‘renksizleşen’ bir stile sahip. Kurumsal hayattan kopup kendi işini kuran Serhat’ın artık daha özgür, ama oldukça koşturmacalı bir hayatı var. Kurumsal hayattan alışık olduğu takım elbiseler, blazer’lar hala favorileri. Bunları günlük kombinlerinde yakasında aksan gibi kullandığı ipek-koton fularlarıyla yumuşatmayı seviyor.

Stili

Eskiden daha renkli giyindiğini itiraf ediyor. Gömlek üzerine kazak, onun da üzerine blazer giymek, yani kat kat giyinmek tam ona göre! ‘Smart-casual’ olarak özetliyor stilini. Lacivert, gri ve siyaha bayılıyor. Baştan aşağı bu renklerden biriyle kendini rahat hissediyor mesela. Çok seyahat ettiği için orada yakaladığı trendy adımları kendi üzerinde uygulamayı seviyor, ama asla sadelikten uzaklaşmıyor!

Gömlek ya da tişört yakalarında fular kullanmayı tercih ediyor. Ona göre, fular ‘ben buradayım’ diye bağırmamalı. Bu yüzden parlak ipekler yerine ipek-koton karışımı fularlar favorisi. Çocuk kravatlarını da tişörtlerinin yakasında fular gibi değerlendiriyor. Mavi ve gri tonlarını, abartısız desenleri seviyor. Kısacası her anlamda göze batmayan, mümkün olduğunca sade bir görünümü var ve bu hep böyle olmalı. Yani bir erkeğin fular takması demek sadece dikkat çekici görünmesi demek değil! Serhat bunu başarabilenlerden.

Yaklaşık bir sene önce ortağı Deniz Kara’yla birlikte Opia büyük parçalarda siyah ve gri favorisi, aksesuarlarla

kıyafetini renklendiriyor. Annesinin ve anneannesinin gardıroplarını karıştırmaya bayılıyor. Onlardan kapabildiği her şey çok değerli Güneş için. Bunlara gözü gibi bakıyor.

Hippi gibi görünmeyi seviyor, bu yüzden saçına fular bağlamak konusunda cesarete ihtiyacı yok. Baktığınızda tişörtü desenli, paltosu hareketli, üzerinde bol bol aksesuar var; ama gözü çok da yormuyor. Desenli sarı fularını Ipekyol’dan almış, ama genelde böyle parçaları annesinin dolabından çalıyor. Eski dönemleri yansıtan trendlerin geri gelmesine çok sevinen Güneş, bu fuları bazen bileklik gibi kullanıyor, bazen de kemer gibi beline bağlıyor.

İletişim’i kuran Güneş Bayrak mesleği gereği modayla ve markalarla fazlasıyla haşır neşir. Genç ve dinamik bir ekip olan Opia yine genç ve dinamik markalarla çalışıyor. Ofis-showroomiarı Nişantaşı’nda olduğu için Güneş’i sürekli Nişantaşı sokaklarında görebilirsiniz. Toplantılar arasında mekik dokurken hem rahat hem de şık olması gerekiyor. Farklı desenleri, aksesuarları bir araya getirmeyi seviyor ve bunları da gayet iyi taşıyor. Bunun en güzel kanıtı da saçına taktığı sarı ipek fuları! Stili

Yaz-kış tişört giyiyor. Kazakların içinde bunalıyor, bu yüzden ince, ama kat kat giyinmeyi seviyor.

2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _3.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _5.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _7.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _9.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _10.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _13.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _2.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _6.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _1.jpg2017 Yılı Moda Ve Stil Trendleri _4.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir