A’DAN Z’YE DÜĞÜN KILAVUZU

Evliliğe adım adım yaklaşırken düğün mekanından gelinliğe, davetiyeden masa süslemesine planlamanız gereken pek çok heyecanlı detay var. Sayıları giderek artan düğün organizatörleri arasından biz en stil sahibi, en lüks ve en rafine markaları, “butik’ çalışanları seçtik, işinizi kolaylaştırdık. “Evet” demeden mutlaka göz atın.

HAZIRLAYAN:SELİN MİLOSYAN

ÖZEL GÜNLERİ UNUTULMAZ KILMA SANATI insanları ve insanlarla birlikte çalışmayı çok sevmem işimi her zaman pozitif yönde etkiledi. Özel ve güzel günleri unutulmaz kılmak benim için paha biçilmez. Özel davetler veya butik organizasyonlar, adı üzerinde, daha kişisel ve butik bir iş. Bire bir ilişkide bulunmak, kişiye özel çalışmalar yapmak ve duygu alışverişi müşterilere son derece özel hissettiriyor. Zaten doğrusu da bu. Her düğün, her davet çocuğum gibi. GELİN, GELİNLİK VE BUKET HAKKINDA Gelinliklerde açık omuzlar, yaka dekolte, büyük fiyonklar, beyaza alternatif uçuk gül kurusu rengi ve dantel göze çarpıyor. Gelin buketlerinde trend, tek renk kullanmak, başka renk karıştırmamak. Beyaz veya kırık beyaz renkler vazgeçilmez klasikler. Renk isteyenlere, yenilikler arasından rose quartz ve uçuk maviyi önerebilirim. Organik buketler, doğal, kır çiçekleri görünümünde buketler ve aralara pastel ve mat yeşil tonlar kullanmak ön planda.

“HER DAVET ÇOCUĞUM GİBİDİR”

Hayattaki tüm kutlamalara yeni ve yaratıcı bir pencere açma isteğiyle 2003 yılında Dream Designer’ı kurduğunu anlatan İris Hatem, Müşteri memnuniyetim en büyük ödülüm diyor.

İRİS HATEM

Iris Dream Designer Kurucusu

Süsleme, fotoğrafçı ve davetiye konusu

Masa süslemelerinde pembe altın ve bakır rengi çok moda.

Fotoğrafçı seçmek bence doktor seçmeye benzer. Gelişen teknolojiden destek alınarak düğün hikayesi, dış/ iç mekan çekimi ve fark yaratan kısa filmler tercih edilebilir.

Davetiye, yaratıcılığa oldukça açıktır. Aynı davetiye metni üzerinde değişik fontlar kullanmak, örneğin ayn davetiyede hem el yazısı hem düz yazının varlığı etkileyici olabiliyor. Yarı parlak kağıtlar da revaçta.

BİR PROJE OLARAK DUGUN

Bir düğünü tasarlarken evlenecek çiftin stilini ve yaşam tarzını çok iyi anlamaya çalışıyor ve düğünün her adımını bu doğrultuda planlıyoruz. Her düğün için farklı bir konsept yaratıyor ve bu esnada projemize mutlaka genç sanatçıları dahil ediyoruz. DÜĞÜNDEKİ RENKLER NASIL BELİRLENİYOR? Çiftin stili doğrultusunda oluşturduğumuz hikayeyi temel alıp detaylar üzerinde çalışıyoruz. Düğünde kullanılacak renkleri çiftle birlikte belirlerken Yonca’nın Renk Analizi Danışmanlığı şapkasından faydalanıyoruz. TÜM DETAYLAR AYNI DİLİ KONUŞUYOR Davetteki görsel bütünlüğün yanı sıra organizasyonda yer alacak tüm ekibin de A’dan Z’ye o hikayenin parçası olabilmeleri büyük önem taşır. Bizim tasarladığımız bir düğünde gelin buketinden çatal bıçaklara kadar her detay aynı dili konuşur. Davetlerimizde görev alacak garsonların kullanacakları mimiklere kadar eğitim veriyoruz. ORİJİNAL MALZEMELERLE SIRA DIŞI DÜĞÜNLER Türkiye’de düğünlerin büyük bölümü birbirine benzer. Yaratıcılığa çok açık bir ülke değiliz. O nedenle tedarikçi ve üreticiler de hep aynı materyalleri sunuyor. Davetlerde kullanılacak malzemeleri yurt dışından ithal ediyor ve farklı sunumlar yaparak düğünlerde sürpriz etkisi yaratıyoruz.

www.aytulandyonca.com

A’DAN Z’YE DÜĞÜN KILAVUZU_11.jpgA’DAN Z’YE DÜĞÜN KILAVUZU_21.jpgA’DAN Z’YE DÜĞÜN KILAVUZU_14.jpgA’DAN Z’YE DÜĞÜN KILAVUZU_12.jpgA’DAN Z’YE DÜĞÜN KILAVUZU_10.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir