ALBERTA FERRETTI

Tasarımcı Alberta Ferretti

GELİNLİK VE YENİ HAYATINIZIN BAŞLANGICI

Bana göre bir ge ya da bir defile içi n tasarım yapmak arasındc herhangi fark yok. Bunu da iki sebebe bağlıyorum Öncelikle ikisi de sor d e rece büyülü anla işaret ediyor. I ki ncisi gelin hem de c açılış imajı söz konusu olduğunda çıkış noktam aynı: zarif ve duygusa bir kadın figürü. Gelinim

Kocamın evlenme teklifinden sadece bir hafta sonra Alberta Ferretti defilesini lemek üzere Milano’ya uçtum. Defileden sonra, akşam katılacağımız parti için bir elbise seçmek için arşiv bölümüne davet edilmiştim. Beni götürdükleri odada gelinlikler de duruyordu, birini deneyip deneyemeyeceği sordum. Ve sadece birkaç dakika sonra içeri Alberta Ferretti girdi ve bana bir gelinlik tasarlamayı teklif etti. Ortaya hayallerimin bile çok ötesinde bir elbise çıktı; detaylar tek kelimeyle inanılmazdı!

“HER GELİNİĞİN APAYRI BİR HİKAYESİ OLUR

Her tasarımımızın ayrı bir öykü anlatmasına çok önem veriyoruz. Tasarım canlandıran, enerji veren, soluk aldıran hikayeler yaratmayı seviyoruz. Gelinliklerin hikayelerini de özenle seçiyoruz. Narir kumaşlardan yurt dışında öze yaptırdığımız apliklere kadar Paris ve Londra’daki vintage dükkanlarında görüp ilham aldığımız her malzemenin altında bir hikaye yatıyor. Bu malzemelerle işlenmiş özel gelinlikleri giyen gelinlerin aşk hikayeleri o hikayeyi büyütüp pa rlatıyor.

Sevgili gelinimiz Müge Mepa, Özlem Süer House’a geldiğinde 2016 Bloom koleksiyonumuzdan çok özel bir gelinlik seçti. Bu parça, özel işlemeli ince askıları, askılara dikilen ve iki omuza dökülen özel tekniklerle işli el yapımı dantel aksesuarlarıyla ön plana çıkıyor. Gelinliğin etek kısmı dantel ve tül karışımıyla hem uçuş uçuş efekt veriyor hem de gelinliğin büst kısmını ortaya çıkaran görünüm sergiliyor. Ayrıca dering sırt dekoltesi bulunan gelinlik, yaka dekoltesiyle dengeli ve uyum içinde görünüyor.

Özlem Süer House’a gelmeden önce birçok yere baktım ama hiçbir gelinlik içime sinmedi. Sonrasında Özlem Süer House’a geldiğimde ‘o’ gelinliği denedim ve kendimi çok iyi ve farklı hissettim.

Düğün günü duygularım çok karışıktı açıkçası ancak gelinliğin içinde çok mutlu ve rahattım.

ALBERTA FERRETTI_7.jpgALBERTA FERRETTI_18.jpgALBERTA FERRETTI_6.jpgALBERTA FERRETTI_15.jpgALBERTA FERRETTI_0.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir