Alfemo yatak odası takımları 2016

Alfemo yatak odası takımları 2016 için Mobilyaların yerleştirilmesi.

Öncelikle dolaplar gibi, fazla yer tutan mobilyalarla işe başlamak gerekir.

Bu tür mobilyalar yerleştirilmeden önce, yüzeylerin düz olmaları sağlanmalı, bozuk duvarlar, çıkıntılı duvar ayakları düzeltilmelidir. Yalnız, bu yapısal düzensizliklerin bazen ilgi çekici çözümler elde etmeye de yarayabileceklerini unutmamak gerekir.

Çocuğun hep döşemenin üstünde bulunacağı, çevresini yerden bakarak inceleyeceği düşünülürse, giyecek dolabı, kitaplık gibi büyük eşyaların, gözüne daha da büyük görünmemeleri için, odada çocuğun en çok kullandığı alanın yakınına yerleştirilmemesi gerektiği anlaşılır.

Aynı nedenle odayı, basık raflı düzenlerle ve duvara göre belirli aralıklarla enine yerleştirilmiş , eşyalarla bölmek, çocuğun ilgi alanını iyice biçimlendireceği için tercih

edilmelidir. Yalnız, bu düzenleme yapılırken, her çocuğun farklı olan etkinlikleri ve odanın kendine özgü konumu göz önüne alınmalıdır. Eşyaları oda duvarları boyunca sıralayarak yerleştirmekten de kaçınmak gerekir; çünkü bu durumda boş ve anlamsız bir alan yaratılmış olur ve yatak bu alanda kendini kaybolmuş, özellikle de daha da küçülmüş hisseder ve kullanmadığı bu genişlik içinde davranışları kararsızlaşır.

Ayrıca, tavandan sarkan bir lamba, odanın ortasında bir masa ve duvarlara yakın yerleştirilmiş mobilyalar, yatak odasını erişkinlerin kullandığı salon ya da yemek odasına benzetecektir. Oysa genel ölçüler göz önünde tutularak (görüş düzeyinin basıklığı, her köşenin kendine özgü hale getirilmesi), yatak odasını değişik etkinliklerin gerçekleştirildiği ilgi alanlarına bölünmüş bir mekân halinde düzenlemek hiç de güç değildir. Duvarlar eşya ve mobilyalarla kapatılmamalı, yararsız bir sürü şeyle süslenmemelidir; çünkü böyle odalar, çocuğun dikkatini dağıtır, mekânın nesnel boyutlarıyla algılanmasının (bu, çocuğun ruhsal gelişmesi açısından son derece önemlidir) fiziksel yönden sınırlandığı duygusu yaratırlar.

2014 Alfemo Yatak Odası Modelleri | Dekorstili.com

Modern Yatak Odası Dekorasyonu | SecretHome

Bellona En Yeni Yatak Odası Takımları 2016 Yatak Odası Modelleri

2016 Yatak Odası Takımları ve Fiyatları |Ev Dekorasyonu

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir