ANNA KLOSSOWSKI

ANNA KL0SS0WSKI’NİN GÖZÜNDEN LOULOU DE LA FALAISE

Loulou de la Falaise’in Thadee Klossowski’yle evliliğinden 1985 yılında doğan kızı Anna Klossowski de Kapalıçarşı’nın sokaklarını bizlerle arşınladı ve annesini anlattı:

“Annemle ilgili harika hatıralarım var. Mesela okulu kırmak için hasta taklidi yapar ve onunla atölyeye giderdim. Tüm günümü Yves Saint Laurent’la ve annemle birlikte çizimlerin arasında geçirmek çok hoşuma gidiyordu. Yves’e ‘Lütfen drapeli elbiseleryap’ diye yalvardığımı hatırlıyorum, sanırım ozamanlarYunan heykellerine aşıktım.” BİRLİKTE NASIL VAKİT GEÇİRİRLERDİ? ilişkilerinin çoközel olduğunu söylüyor Klossowski. Birlikte alışveriş yapmaktan, saatlerce sohbetetmekten, yemek hazırlamaktan ve bahçeyle uğraşmaktan çokzevkaldıklarını hatırlıyor. ANNA ANNESİNİN STİLİNİ ANLATIYOR “Annemi asla bi den fazla sefer aynı şekilde giyinmiş olarakgöremezdiniz. Kısaca aksesuvarları, takıları ya da farklı şekilde kullandığı bir parçayla her daim sizi şaşırtmayı başarırdı. Aynı kıyafetlere küçük bir dokunuşla bambaşka bir hava verirdi.

Kurallara inanmaz, istediğini ve hissettiğini giyinirdi sadece. Birde Loulou’nun dünyasında hiçbir şey mutlak, sadece kısa ya da uzun olamazdı. Mesela takıları hem uzun hem de kısa kullanılabilir, birgömlek aynı zamanda ceket olarak da giyilebilirdi. Modayı asla ciddiye almadı, modanın eğlenceli, şaşırtıcı ve değişken olmasını savundu.

ANNA NASIL GİYİNİYOR? Klossowski, annesinden renk sevgisini miras aldığını ve tıpkı onun gibi kurallara meydan okuduğunu söylüyor: “Rengarenkgiyinmeyi seviyorum. ‘Su renk bu renkle gitmez’ anlayışını da kınıyorum. Emprimeleri karıştırmaya, birsürü takı takmaya bayılıyorum.”

ANNA KLOSSOWSKI

ANNA KLOSSOWSKI

ANNA KLOSSOWSKI

ANNA KLOSSOWSKI

ANNA KLOSSOWSKI

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir