Bahçe Düzenleme Örnekleri 2016

Çim yastığının bozulan yerlerinin düzeltilmesi

Otlar yer yer sararırsa ve sararan otlar rahatsız edici boyutlara ulaşırsa, sararan otların yerine “parçalar halinde” yenileri koyularak sorun giderilmeye çalışılır. İyi bir sonuç elde etmek için, şu sıraya uymak gerekir: Çimenliğin sararan yeri çim yastığı üstünde geometrik biçimlerde (kare ya da dikdörtgen) işaretlenir.

İşaretlenen yerin kesilmesi için bel ya da küçük kürek kullanılıp, kesilen çim yastığı, kalın bir bahçıvan bıçağı ya da kürek yardımıyla yerinden sökülüp alınır. Alınan bozuk parçanın yeri, kötü tohumları yok etmek için ateş yakılarak temizlenir ve derinlemesine bellenir. Toprak, biraz kum ve turba kullanılarak, daha yumuşak bir hale getirilir.

Düzeltme işlemine geçilmeden önce, bir hafta süreyle hava alması için olduğu gibi bırakılır; satın alınan yeni çim yastığı, büyük bir makasla eskisinin ölçüsünde kesilerek boş yere oturtulur ve kenarlar ayakla iyice bastırılarak düzeltilir; sulanıp,yeni otlar çevre otlardan daha büyükse özel makasla kesilerek biçilir. Yeni bir çim yastığı satın alma olanağı yoksa, sararan bölüm alındıktan ve toprak yeni çim ekimine hazırlandıktan sonra, bir avuç tohum ekilir. Çimenliğin bu bölümü günde iki kez (sabah erken ve gün batarken) sulanır. Onbeş gün geçtikten sonra otlar büyür.

Hintdarısı (yem darısı):

Gölgelik ve nemli topraklarda yetişir; küçük toprak parçalarında fide olarak ekilir; üstünde yürünebilir ve biçilmesine gerek yoktur.

Üçgül (yonca): Zayıf ve nemli topraklarda yetişir; tohum olarak ekilir.

2015 Sitemizde ki küçük bahçe düzenleme örnekleri ile ilgiliBahçe Düzenleme Örnekleri | Leylara - Her şey burada!Bahçe Dizaynı ÖrnekleriBahçe DüzenlemeBahçe Düzenleme Örnekleri Resimleri 13-05-2016 02:05:14Bahçe DüzenlemeBAHÇE DÜZENLEME « KALE PEYZAJ ÇANAKKALEbahçe düzenlemesi - 2015 Mobilya Modelleri Ev Dekorasyonu | Mutfak ...Bahçe düzenleme örnekleri | Blog | 3k Moda | Diyet Tadında Moda ...BAHÇE DÜZENLEME « KALE PEYZAJ ÇANAKKALE

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir