Cilt Yaşlanmasını Önleme

 

Stres 3 yıl ekleyin! Aşırı alkol ve kafein tüketimi ve uykusuzluğa eşlik eden öğün atlama kadar önemli bir cilt düşmanıdır. Gevşemek için yeni yöntemler bulmaya ve temponuzu yavaşlatmaya çalışın.

Sıkı rejimler 10 yıl ekleyin! Yoyo rejimleri cildinizin gereksinim duyduğu tüm hayati besinlerden mahrum bırakır. Eğer hızlı kilo verirseniz cildiniz de genişleyecek ve sarkacaktır, Şehir yaşamı 5 yıl ekleyin! Hasarı onarmak için antioksidanlar bakımından zengin bir cilt kremi kullanın.

Yaşlanma süreci aynı zamanda kötü beslenme, sigara kullanımı, sert sabunlar, deterjan bazlı nemlendiriciler, aşırı alkol tüketimi ve uykusuzlukla da inanılmaz biçimde hızlanabilir.

Güneş hakkında bilinçlenin
Hava bulutlu olsa da 11:0015:00 saatleri arasında güneşten uzak durun.
a Güneşin yoğunluğu nerede olursanız olun aynıdır. Bu nedenle dışarı çıkmadan evvel koruyucu sürün ve eğer yüzüyor, spor yapıyor ya da terliyorsanız sık sık yenileyin.

Yüzdükten sonra iyice kurulanın. Su damlaları “büyüteç” etkisine sahiptir ve ciddi yanıklar oluşturabilir.
SPF (Güneş koruma faktörü)ne dikkat edin. Tüm koruyucu ürünler UVA filtresi içermez. Araba kullanırken SPF kullanın çünkü UVA ışınları camdan geçebilir.

Tüm göz çevrenizi koruyabilmek için büyük gözlükler kullanın. m Yeni tarihli güneş ürünleri satın alın; son kullanma tarihleri genellikle bir yıldır, a Yüzünüze ve ellerinize her gün koruyucu sürme alışkanlığı edinin. Makyajınızın altına sürebileceğiniz bir koruyucu veya 15’in üzerinde koruma faktörü olan bir nemlendirici satın alın.

 

Purneva Doğal: Cildin Erken Yaşlanmasını ve Kırışmasını ...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir