DAMAKTA FARKLILIK YARATAN TATLAR

Yaban mersini, lime, kuşkonmaz, ananas, altın çilek, çarkıfelek… Bunların hepsi dünyanın değişik tropikal bölgelerinde yetişen birbirinden lezzetli, vitamin, sağlık ve enerji deposu besinler. Kimini zaten tanıyoruz, tüketiyoruz, kimileriyle ise yeni yeni tanışıp, damak zevkimize uyup uymadıklarını keşfetmeye çalışıyoruz. Madem her yeni senede yeni kararlar alıp, yeni başlangıçlar yapmaya niyetleniyoruz, bu sene beslenme düzeninizde değişiklik yapmaya ne dersiniz? Aslında aradığınız her şey bir tık ötenizde. Zira Ege Tropikalin Macro ve Migros mağazalarında tüketiciyle buluşturduğu Excelenle markalı ürünler tam da yenilenmek, bonus olarak da farklı lezzetler tatmak isteyenlere göre.

Mesela yaban mersininin A, B, C, E vitaminleri, lif, kalsiyum, potasyum ve demir içerdiğini biliyor muydunuz? Taze veya kurutulmuş olarak tüketebileceğiniz bu meyvenin suyu sıkılıp içilebileceği gibi reçel ve marmelatı da yapılabiliyor. Taze olarak kek, pasta, meyve salatası, dondurmada kullanabiliyor, hatta çayını bile demleyebiliyorsunuz. Asya, Afrika ve Akdeniz’de yetişen kuşkonmazı ise çorba, salata, garnitür, meze ya da sulu yemek olarak tüketebiliyorsunuz. A, B1, B2 ve C vitaminleri ile protein, demir ve klorofil içerdiği ise pek kimse tarafından bilinmiyor. Lezzet ve sağlıkla dolu tropikal meyveleri beslenme alışkanlıklarınıza eklemeye, bu yeni ve yararlı tatları alışveriş listenize koymaya hazır mısınız? Deneyin, pişman olmayacaksınız!

Dünyada adını bile duymadığımız yüzlerce egzotik meyve var. Ege Tropikal ise onların pek çoğunu Macro ve Migros mağazalarında tüketicilerle buluşturuyor.

DAMAKTA FARKLILIK YARATAN TATLAR_0.jpgDAMAKTA FARKLILIK YARATAN TATLAR_8.jpgDAMAKTA FARKLILIK YARATAN TATLAR_15.jpgDAMAKTA FARKLILIK YARATAN TATLAR_47.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir