Doğru Giyinmenin İp Uçları

Gardırobun neyse, o musun?

Gardırop detoksu konusunda herhangi birine müthiş tavsiyelerde bulunup, birkaç sorudan sonra cidden neye ihliyacı olup olmadığını hemen kavrayıp, yarım saat içinde harika bir (emizlik yapabilirim. Peki terzi kendi söküğünü dikebilir mi?

Ne kadar olduğunu bilmediğim bir süredir, gardırobun önünde duruyorum. Her yıl yaptığım gardırop temizliğini yapmak üzere karşısındayım. Dııısun diyerek askıda üzgün bir şekilde giyilmeyi bekleyen uçuk pembe vintage Chanel cekeı’e bakıyorum. Bu harika parçayı nasıl o kadar ucuza kapattığımı hatırlayıp bir kere daha mutlu oluyorum ve bir kere daha bugün değil başka bir zaman giymeye karar veriyorum. Birkaç yıl önce “biriktiricilik’ huyumdan vazgeçtiğimi zannederken, her seferinde yüzüme çarpan giymediğim giysiler beni hala şaşırtıyor. Telefonum titriyor bu sırada. Moda direktörümüz Nazlı. WhatsApp’ten Reebok x Sandro işbirliği harikası gold spor ayakkabıyı gösteriyor. “Of! Süper!’

“O Çok iyi di mi? Bence Rihanna’nın Pumaları yerine bundan al.”

Evet, çok iyi ama cidden ihtiyacım var mı? Dönüp dolaşıp hep aynı şeyleri giymeme rağmen neden bu kadar çok kıyafetim var?

Büyük bir heyecan içinde başlıyorum temizliğe, itim manasız parçalardan kurtulmak için sabırsızlanıyorum.

“Bu benim hayatımı ciddi anlamda etkileyecek müthiş bir hareket!”

“Eskileri atmalı ki, yenilere yer açılsın!” Biraz fazla heyecanlandığımı kendime itiraf ettikten hemen sonra acayip bir acımasızlık kaplıyor içimi.

“Şunları zaten hiç giymemiştim, bye bye korkunç kesimli gömlek!”

~Bu ne kadar tuhaf bir yaka! Bu kazağa sahip olduğum için utanıyorum!”

‘Ne kadar manasız bir para vermiştim şuna, üstelik neredeyse hiçbir zaman giymeyeceğimi bile bile.”

Üzgün suratla biten cümlelerim beni derin bir nostaljiye, nostalji de haliyle ikinci bir şans vermeye itiyor sonra. “Aslında tonu bana hiç yakışmayan

o gri tişörtü ilk gördüğümde nasıl da vurulmuştum. O aradığım tişörttü!”

“Şu kazağı sevgilim aldı, başkasına versem kızar mı?”

“Annemin aldığı atkıdan artık kurtulursam, buradan onu sevmediğimi

Peki hala! Bu kadar duygusallık yeter!

Şu an cidden acınacak durumdasın! Herkesin ne diyeceği bu kadar umurunda olmamalı. Şunların hepsinden kurtul ve bu konu kapansın! Bu kadar zamanda gardırobundaki parçalardan kurtulmayı hala öğrenemedin mi?

Kötü kalpli ikizimle yaptığım bu ateşli tartışmanın sonunda, yeterince dolu iki büyük poşeti kapının yanına koyuyorum. Bir kısmı ikinci el dükkanına gidecek, bir kısmı online satılacak ve bir kısmı da belediyeye verilecek. Bir iki parçaysa kuzenim ve arkadaşlarım için ayrılır.

Telefonum tekrar titriyor. Yine WlıatsApp. bu defa annem. Bir aile büyüğünü ziyarete gitmiş. “Sıla sever böyle şeyleri, giyer miymiş?” diye soruyorlar.

Doğru Giyinmenin İp Uçları _14.jpgDoğru Giyinmenin İp Uçları _23.jpgDoğru Giyinmenin İp Uçları _3.jpgDoğru Giyinmenin İp Uçları _33.jpgDoğru Giyinmenin İp Uçları _19.jpgDoğru Giyinmenin İp Uçları _37.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir