Düzeltme makyajı nedir nasıl yapılır?

 

DÜZELTME MAKYAJI
Düzeltme makyajı oyuncuya son görüntüsünü vermek için son kez makyajı kontrol etmektir. Bu, yalnızca küçük düzeltmeler gerektirebilir. Mesela kaşların eğriliklerini değiştirmek gibi veya oyuncunun daha genç görünmesini sağlamak gibi.

Siyah derililer için bu ortalama yoğunlukta ve genellikle değerde daha düşük olur ve ırkların bireyselliği ile değişebilir. Günün moda makyaj renkleri seçiminizi de etkileyebilir. Eğer solgun renk modaysa bayanlar fondöten renklerini açmayı dileyebilirler. Eğer yazın yanmış bir deri gerekiyorsa, erkek ve kadınların hepsi onu karartabilirler. Oyuncunun doğal deri renginin de aynı zamanda seçilmiş renkte etkisi olabilir. Ayrıca makyajın verilmiş bir rengi, en azından ağırca uygulanmıştır, açık deriyle koyu deride aynı gö rünmeyecektir.

Normal olarak düzeltme makyajı için sahnede kullanılan ışıklar altında oyuncunun olabildiğince çekici görünmesine yardımcı olacak birini seçeceksinizdir. Aynı zamanda bir doğulu herhalde kırmızı renkten sakınır ve içinde daha fazla sarı bulunan şeyleri arar. Siyah ve kahverengi ırktakiler ne çok kırmızı ne de çok sarı renkleri isterler. Bir oyuncunun herhangi bir ırkın rengini kullanıp kullanmamasına dair sert ve katı kurallar yoktur.

Nur'un Yeri:): MAKYAJDA PÜF NOKTALAR

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir