Elektrikli Motor Modelleri 2016

SUPER BIKE KATEGORİSİNDE BİR ELEKTRİKLİ

Geçmişte herkes “Bir daha mı dünyaya geleceğiz” deyip çevre konusunda üstüne düşeni yapmaktan kaçınıyordu. Ama devir değişti, çevre bilinci artık öncelikler arasında. Bu konuda otomotiv markaları büyük atılım yaptı. 12 silindirli modelleriyle ünlü markalar bile hibrid veya silindirlerin yarısını devre dışı bırakan teknolojilere yöneldi.

Motosiklet üreticileri değişime aynı oranda ayak uyduramasa da Lito Green Motion gibi markalar daha cesur davranıp öncülük ediyor. Kanadalı üreticinin tanıttığı Sora modeli çevreyi kirletmeden performanslı sürüşün mümkün olabileceğini kanıtladı. Lito son olarak Sora modelinin gelişmiş versiyonu olan Signatu-re Series’i tanıttı. Super Bike kategorisinde yer alabilecek kadar performanslı olan yeni model, elektrik motorunun ürettiği 66.4 lb-ft tork ve CVT şanzımanı sayesinde 4 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor. Maksimum hızı ise 190 km/s.

İşi şansa bırakmıyor

Ortalama menzili 200 km olan Sora Signature Series, elektrikli araçların korkulu rüyası olan “bataryadaki şarj varış noktama eterli mi” stresini yaşatmamak için Güvenli Menzil istemi’ne sahip. GPS verileri hız ve mesafeyle harmanlanıp limitler içinde olup olmadığınızı 5.7 inçlik dokunmatik ekrandan bildiriyor.

Geliştirilen modelin kullanıcısını sevindirecek diğer bir özelliği de, şarj süresini eski modele kıyasla üçte bir zaman dilimine, 3 saate düşürmesi. Ancak bu Mad Max filminde rol alabilecek kadar vahşi ama bir o kadar çevreci motosikletin fiyatı hiç de ucuz değil. 100 bin doların üstünde bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor.

TASARIMINI HAKLI KILAN PERFORMANSI, 200 KM’YE ULAŞAN MENZİLİ VE KISA ŞARJ SÜRESİYLE SORA SIGNATURE SERIES, ELEKTRİKLİ MOTOSİKLETLERİN GELECEĞİNİN PARLAK OLDUĞUNU KANITLIYOR.

O Gövdesi ve jantları karbon fiberden üretilen Lito Signature Series’in elektrik kontrollü selesi, yükseltilip alçaltılabiliyor.

Yuki Motor A.Ş. ® | Afacan Elektrikli Atv ™Yuki Motor A.Ş. ® | Afacan Elektrikli Atv ™Salcano Antalya Man 28 Jant Elektrikli Bisiklet 2016 MODEL| ELEKTRİKLİ SCOOTER, ELEKTRİKLİ BİSİKLET, ELEKTRİKLİ ...Yuki Motor A.Ş. ® | Shock Elektrikli Atv ™Yamaha MT-03 2016 Modeli Onaylandı | motorcular.comönemlı duyuru 01 02 2016 08 02 2016 tarihleri arası yedek parça ...bmw elektrikli motor fiyat - WWW.OTOGAZETESİ.NET

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir