En Etkili Pilates Hareketleri

Şimdi Pilates Vakti

DURUŞ BOZUKLUĞU VE VÜCUT FORMUNU KORUYAMAMAK, NEREDEYSE TÜM METROPOL YAŞAYANLARININ ŞİKÂYETİ. PİLATES İSE EN İYİ ÇÖZÜMLERDEN BİRİ. PİLATES DÜNYASININ DENEYİMLİ İSMİ ERTAN DURAK İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREN THE RITZ CARLTON ISTANBUL SPA & WELLNESS, DAHA İYİ BİR VÜCUT ŞEKLİNE KAVUŞMANIZA YARDIMCI OLACAK.

Günün büyük kısmını masa başında geçiren metropol insanının en önemli sorunlarından biri de, omurga eğriliği ve kamburluk. Omurgamızı dik tutup vücudumuzun formunu korumanın çaresini ise pek çoğumuz pilateste bulduk. Tüm dünyada büyük ilgi uyandıran pilates, son yıllarda ülkemizde de çok popüler oldu. Spor yaparken yaralanma riskini ortadan kaldırması ve çok az enerji harcayarak uygulanabilmesi, bu metodun 7’den 70’e, geniş bir yaş aralığında yapılabilmesini mümkün hale getiriyor.

Pilates her ne kadar son yılların trendi olan bir aktivite olsa da, 100 yıl önce Joseph Pilates tarafından geliştirilen ve uygulanan; Doğu ve Batı felsefelerini barındıran yoga, dans, dayanıklılıkkuwet antrenman

larından ve jimnastikten parçalar taşıyan bir metot. Ve fizyoterapi temelli bir rehabilitasyon yöntemi. Bu felsefeye göre sadece vücudu çalıştırmak değil, zihni de dinlendirmek mümkün. Joseph Pilates’in, “10 seansta farkı hissedeceksiniz. 20.’de farkı görecek ve 30 seansta ise tümüyle yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız.” cümlesi ise pilatesin yararlarını çok iyi özetliyor. Çünkü pilates, omurgayı dik tutarak bize nasıl durmanız gerektiğini öğretirken zamanla dik durmayı bir alışkanlık haline getirmemizi de sağlıyor. Hafifleyen sırt ağrıları, daha uzun görünen boyumuz ve tazelenen özgüvenimiz de cabası.

Yeni sezonda, Spa&Wellness alanında tecrübeli eğitmenlerle misafirlerini buluşturan The RitzCarlton İstanbul ise pilates hizmeti alabileceğimiz merkezlerden biri. Menşei ABD Kaliforniya’da bulunan B alanced Body University mezunu Pilates Master Trainer Ertan Durak ile güçlerini birleştiren The RitzCarlton İstanbul, misafirlerinin 25 yıla yakın zamandır fitness sektörün aranan isimlerinden biri eğitmenliğinde pilates yapmasını sağlıyor. Durak, aynı zamanda master pilates eğitmeni olarak reformer pilates alanında da uzman bir isim. Reformer pilates, vücudunuzun kolayca esnemesini, toparlanmasını ve kaybettiğiniz enerjinin tekrar kazanılmasını sağlıyor. Durak, The RitzCarlton Spa’da başlayacak pilates dersleri öncesinde misafirlerin postür analizi yapılarak birçok kasın uyumlu çalışması için kişiye özel dersler de veriyor. Pilates dersleri alacak olan misafirler aynı zamanda The RitzCarlton Spa’nın 1.500m2’lik alanında yer alan sauna ve buhar odasından da ücretsiz yararlanabiliyor.

The RitzCarlton Spa’da başlayacak pilates dersleri öncesinde misafirlerin postür analizi yapılarak birçok kasın uyumlu çalışması için kişiye özel dersler de veriyor.

The Ritz Carlton Spa’da, Ertan Durak denetiminde reformer ya da aletli pilates dersini tek ders hizmeti olarak alabilmek mümkünken 10’lu ve 20’li paketler sayesinde de, daha uygun fiyatlar ile yepyeni bir vücuda sahip olabiliyorsunuz. www.theritzcarlton.com/istanbul

En Etkili Pilates Hareketleri _12.jpgEn Etkili Pilates Hareketleri _14.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir