En İyi Kilo Verme Yöntemi

Koşu Heyecanı Başlıyor

Koşunun yapılacağı sabah binlerce kadın Küçükçiftlik Park’ta toplanmıştı. Herkes biraz heyecanlıydı. Bu Women’s Health ekibinin de birlikte katıldığı ilk koşu olacaktı. İçimizde hiç koşmamış olanlar da vardı, daha önce yarış tecrübesi olanlar da. Start verildikten hemen sonra, başlangıç noktası olan köprüden üzerimize güller yağdırılması, koşunun en unutulmaz anlarından biri oldu. Maçka Parkı’nın önünde bizi bekleyen bandonun çaldığı müzikler ise gerçek bir motivasyon kaynağıydı. Tabii koşucuları izleyen Nişantaşı halkının alkış ve tezahüratlarını da unutmamak gerek.

Binlerce kadınla birlikte koşanlar arasında ünlü isimler de vardı: Ezgi Mola, Çağla Kubat, Hande Doğandemir, Ece Vahapoğlu, Ayşe Tolga, Vanessa Sason, Raisa Sason ve Elvin Levinler, hem varlıklarıyla yarışmacıları motive etti hem de örnek oldu. Runner’s World Running Team’i de unutmamak gerek! Onlar da hep bizimleydi ve hem koştular, hem de Runner’s World okurlarıyla buluşma mutluluğunu yaşadılar.

Yarışın sonunda büyük bir coşkuyla bitiş noktasına ulaşan herkesin yüzü gülüyordu. Yarış günü hatırası olarak özel tasarlanan kolyesini ve tişörtünü alanlar, yarış derecesini öğrenmek için beklemeye başladı. Ardından sıra, yarışta ilk üçe girenleri alkışlamaya geldi.

Koşunun birincisi Damla Çelik oldu ve hem Nike’tan A2.000’lik hediye çeki kazandı, hem de 27 Haziran 2015’de İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenecek olan “Nike Women’s Race Stockholm” koşusuna gitme şansını yakaladı. İkinci olan Elif Tozlu A1.000, üçüncü Lütfiye Kara ise A500 Nike hediye çeki kazandı.

İstanbul Valiliği’nin de desteklediği Nike Women’s 5K İstanbul koşusuna katılanlardan alınan kayıt ücretlerinin bir bölümü, Türkiye Atletizm Federasyonu’na bağışlanacak.

Nike Women’s Etkinlik Serisi Devam Ediyor

Nike Women’s Etkinlik Serisi, San Francisco’da yaklaşık 10 yıl önce düzenlenen ilk Nike Women’s Maratonu ile

başlamıştı. Dünya çapında 200 bini aşkın kadının vizyonunu genişletmeyi, ilham vermeyi ve dayanışma duygusunu aşılamayı hedefleyen seride, “Nike Women’s Race” ve “N+TC Tour” etkinlikleri yer alıyor. Nike Women’s Etkinlik Serisi, 2015 yılında rotasını, İstanbul, Toronto, Londra ve Hong Kong gibi dünyanın önemli şehirlerine çeviriyor.

Dünyada kadınlar için tasarlanan en büyük yarış serisi olan NikeWomen’s Race, aralarında İstanbul’un da olduğu 20 büyük şehirdeki muhteşem parkurlarda, 10 km’den yarı maratona kadar çeşitli mesafe seçenekleriyle sunuluyor.

Her seviyeden koşucuyu sınırlarını zorlaması için motive eden yarışlar, kadın koşuculardan oluşan küresel bir topluluğu buluşturuyor. Koşu kapsamında heyecan verici yeni parkurlar yer alırken, katılanlara elit sporcularla tanışma imkânı da sunuluyor. Yarışı tamamlayan tüm kadınlara, katıldıkları şehrin adını taşıyan birer madalya hediye ediliyor.

Sırada Nike Women’s Race Stockholm var. Heyecanla bekliyoruz!

En İyi 10 Kilo Verme Yöntemi ~ Doğal Vücut Geliştirme, Fitness ...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir