En iyi kitaplar 2016

“İlk defa bir kitap okurken, insanın kalbiyle okumasının ne demek olduğunu hissedip uzun süre etkisinden kurtulamadım. Aile ilişkilerinin ve yaşanan deneyimlerin hiçbir zaman tek taraflı olmadığını, her hikâyenin bir de diğer yüzü olduğunu görmemde çok yardımcı oldu.”

DAREL RUTHERFORD

( öziim Olmak “Her satırı ayrı bir anlam taşıdığı için okurken gerçekten zorlandığım ve daha sonra her cümlesini sindirerek okuduğumda hayatımın değişmesine büyük katkı sağlayan önemli bir eser.”

DÜNYAMIN EN İYİ KİTABI

Peter Stjernström, Yabancı, 23 TL

Alkol probleminin yanı sıra yazma konusunda da sorunlar yaşayan Yazar Titus Jensen, yeni kitabı için satış kaygısı olmayan bir isim bulur; Dünyanın En İyi Kitabı! Ancak bu kolay olmayacaktır.

ANLAT BAKALIM

Chuck Palahniuk, Ayrıntı Yayınları, 14 TL

Katherine Kenton birçok hayatı bir arada yaşayan bir karakterdir. Hazie Coogan ise Katherine’in hizmetindedir, hatta onu yaratandır. Ancak bu yaratılış kısa sürede suya düşecektir.

NEALE DONALD WALSCH

lamıyla Sohbet 1-2-8

“Önce okumayı reddettiğim ama bir arkadaşımın ısrarı üzerine okumaya başladığım ve dört gün boyunca elimden bırakamadığım muazzam bir yaşam rehberi. Kişisel gelişime açılmama neden olan ilk eser.”

PAULO COELHO

Simyan

“İlk kez 17 yıl önce okumama rağmen hâlâ yılda bir defa baştan okuduğum, kişisel gelişimin muhteşem bir zekâ ile birleştiği, her okuyanın kendinden mutlaka bir şeyler bulabileceğine inandığım bir kitap. Bana ilk defa ‘Sandığımızdan farklı bir şeyler oluyor bu evrende’ dedirten kitap.”

SIYORDUM HAKİM bey

StfUTHAJI BülüT

SEVİYORDUM HAKİM BEY

Süleyman Bulut, Can Yayınları, 10,50 TL

‘Kadına şiddete son!’ sesleri yükseliyor… Süleyman Bulut, on kadın cinayetini ele aldığı kitabında olayların ayrıntılarının yanında, sosyal medyanın tutumunu da irdeliyor.

DÜNYA NE OKUYOR?

YENİ ÇIKAN VE EN ÇOK SATAN KİTAPLAR…

THE BOSTON GIRL, ANITA DİAM ANT

20. yüzyılın başında Boston’da yaşayan genç bir kadının gözünden aile bağları, değerler ve feminizm…

SKYLIGHT,

JOSKSAKAMAGO

1940’ların Lizbon’unda bir apartman ve içinde nefes alan mutlu, hüzünlü ve çarpıcı yaşamlar.

WOMAN W1TH A GUN

PHILLIP

MARGOLIN

WOMAN WITH A GUN,

Bir fotoğraf ve o fotoğraftaki kadının çözülemeyen gizemi…

Okuyucunun kafasını soru işaretleriyle dolduran bir kitap.

CLOTHES, MUSIC, BOYS, VIYALBKRTINK

Rock dünyaya imza atmış bir kadın… Kurt Cobain, The Clash, Johnny Thunders’a ilham kaynağı olan Viv Albertine anlatıyor.

KAFAMDA BİR TUHAFLIK

Orhan Pamuk, Yapı Kredi Yayınları, 22 TL

Bozacı Mevlüt’ün her akşam yazdığı aşk mektuplarının kime olduğunu çözmeye çalışacağız. Bir bozacının aşkına şahit olurken, İstanbul’un gelişimini de gözlemleyeceğiz.

En iyi kitaplar 2016

İşte, Ocak 2016’nın en çok satan kitapları! Modaquaz

En iyi kitaplar 2016

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 3