Erkekler Neden Aramaz ?

Aslında erkeklerin de kendilerine göre geçerli nedenleri vardır. Hem de oldukça akla yatkın nedenler:

1. Hoşlanmamak! İşte bu kadar basit!
Öncelikle bir erkek buluşmaya çağırdığı bir kadım ilk akşamdan sonra aramıyorsa, bunun en olası nedeni o erkeğin bahsi geçen kadından yeterince hoşlanmamış olmasıdır ki bu da çok doğal bir durumdur. Duruma bir de kadınlar açısmda bakalım; bir kadın da çok hoşlanmadığı bir erkeği ikinci kere asla aramayacaktır! Aramayan erkeğin buluşmada çok eğleniyor göründüğünü pek çok kadın söyleyecektir. Evet, belki o erkek de en az karşısındaki kadın kadar eğlenmiş gözükmüştür. Ama bu, o kadına âşık olduğu anlamına gelmez.

Ayrıca erkekler kaba görünmemek ve arkalarından konuşulmasını engellemek için de buluşmalarda kadma nazik ve anlayışlı davranırlar. Nedenlerden biri de bu olabilir. Hele hele aynı arkadaş çevresinden olan iki insandan bahsediyorsak; karşısındaki kadının kendisi hakkında söyleyeceği bir şeyin etrafa yayılma ihtimali varsa kesinlikle karşısındaki kadma normalden bile daha kibar davranmış olabilir.

Yukandaki sebep dışında, erkekler için sadece iyi vakit geçirmek yeterlidir. O gece hoş bir anı olarak kalacaktır, buluşmaya çağırdığı kadın da onun hoş bir gece geçirdiği bir kadın. Bunun sorumlusu ne kadın ne de erkektir. Sonuç olarak aşk şimşekleri çakmadıysa yapacak bir şey yoktur!

2. İnce detaylar…
İlk buluşmada karşısındaki erkeğe eski sevgilisiyle ilgili en ince detayları anlatan bir kadının yeniden aranması bir mucize olarak nitelendirilebilir. Öncelikle erkekler diğer erkeklerle bırakın kıyaslanmayı, aynı sohbete konu olmayı, aynı cümlede birlikte anılmayı bile sevmezler. Kadının eski sevgilisinden bahsetmesi onu da kesinlikle eski sevgilisiyle kıyaslayacağı anlamına gelecektir ve bu da bir erkeğin kadından uzaklaşması için yeterli bir nedendir. Bir düşünelim kim hemcinsiyle kıyaslanmak ister ki?

Erkek Neden Dengesiz Davranır | Bayanlar.Biz - Kadınlara Özel ...

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir