Aşkta Reddedilme Korkusu

Bu durum onun kırılgan egosunu yaralamakla kalmayacak, arkadaşları arasında gözden düşmesine yol açacaktır.

Aynı sonuç, her türlü küçük düşme için geçerlidir. Diyelim ki, bir erkekle çıkıyorsunuz ve bu arada başka biriyle flört ederken de görüldünüz. Bütün dünyanın önünde küçük düşmenin verdiği acı, onun yarasını iyice deşecektir. Ama kendinizi onun yerine koyun ve düşünün: siz olsaydınız neler hissederdiniz?

Erkeklerin arkadaşlarını en iyi etkileyebileceği alanlardan biri de karşı cinsle olan ilişkilerdir. En geçerli yol ise, popüler kızlarla birlikte görünmektir. Beğenilmek ve popüler kızların birkaçıyla flört etmek, maçoluk açısından en iyi statü sembolüdür. Bu kızları tavlamak için fazla çaba göstermemiş gibi görünmek de özellikle önemlidir. Erkeklerin beğenilen kızlarla birlikte olmaya çalışmalarında, arkadaşlarını etkileme çabasının rolü yabana atılmayacak kadar büyüktür. Hepsi için geçerli olmasa da inanın, çoğunun kafasında bu vardır.

Zavallıcıklar, kıza çok düşkünmüş gibi algılanmamak için duygularını belli etmemeye özel bir çaba harcar, kontrolü elinde tuttuğu izlenimi vermeye çalışırlar. Kızların çoğu hep şöyle yakınır: “Yalnız kaldığımız zaman bana öyle iyi ki, ama arkadaşlarını görünce beni görmezden gelmeye ve kaba saba davranmaya başlıyor.”

Aşkta Reddedilme Korkusu_0.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir