Eyeliner Nasıl Sürülür?

Kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır; göz makyajında bulanıklık isteyenlerin tercih ettiği kalem eyelinerlerin kullanımı kalın hatlar oluşturmakta etkili. Bir fırça yardımı ile hatta parmaklarımızla bile kolayca dağıtılabilen bu eyelinerlerin kullanımı oldukça rahat ve göz makyajına dağınık bir hava katmak için ideal. Göz makyajına yumuşak bir hava katmak ve naif bir destek vermek için ise krem eyelinerlerin sürülmesi tavsiye edilmekte.

Krem eyelinerlerin kullanımında bir fırça kullanmak şart. Krem eyelinerler için özel olarak üretilen ve piyasada bulunan fırçaların kullanılması, yapılan göz makyajının kalitesini ayrıca arttırmaktadır. Diğer bir çeşit olarak piyasaya sürülen ve kullanımı oldukça zor duran, iki göz üzerinde ki dengesinin iyi ayarlanması gereken likit yani sıvı eyelinirlerin nasıl kullanılacağı konusu biraz el alışkanlığı istemekte. Sıvı eyelinerlerüretimi gereği kendi fırçalarını içinde bulundurmak zorundalar. Oldukça ince ve kullanımı oldukça hassas bu fırça ile sıvı eyeliniri kullanmak başlı başına sanat gibi durmakta.

Eyleniri yeni kullanacaklar için uzmanlardan gelen minik ipuçları şöyle; öncelikle duruşunuzun eyleyniri sürmek için düzgün olması gerekiyor. Ellerin sabit durması ayrı bir gereklilik olduğu için kollarınızla bir masadan ya da kürsüden destek almanız önemli. Ardından kirpiklerinizin üzerinden başlayarak noktalarla bir hat oluşturun ve bu hattı birbirine tutturarak, gözün bir ucundan bir ucuna kirpik dibi boyunca bir çizgi çizin. Çizgilerin kirpik dibinde olması ve çizgilerin kesik kesik değil de tek çizgi halini alması önemli ve bu uygulama eyeliner sürmede atılacak son adım.

Eyeliner Nasıl Sürülür Resimli Anlatım ~ Moda, Makyaj, Güzellik ...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir