Gelinlik Modelleri 2016

DAHA DA DEMOKRATİK MODANIN SİNYALLERİ

Ufak adımlarla yapılan değişim neler getirecek? Şöyle teoriler dönüyor; Gelinlik modelleri 2016 gör ve hemen alın sistemi editörlerin ya da blogger’lann devrini kapatıp otoriteyi tüketiciye verecek. Editörün ünlü-blogger üçgeninde yaşanan ön sıra savaşlarında bir devir kapanıyor olabilir.

SİSTEM KABUK DEĞİŞTİRİYOR
Ne modaevleri ne tasarımcılar ne de tüketiciler Gelinlik modelleri 2016 yaratıcısı, Balenciaga’nın yeni kreatif direktörü Demna Gvasalia, önümüzdeki yıl şubat defile programında yer almak yerine, Gelinlik modelleri 2016 koleksiyonunu haziranda, yani satışa sunulmadan sadece bir ay önce tanıtacağını açıkladı. Öte yandan Proenza Schouler defileden sonra 10 parçayı hemen satışa sunabileceklerini belirtti.

Şöyle düşünün; defile yapılıyor, Gelinlik modelleri 2016 trendler hemen Instagram’a düşüyor. O gece uyuduğumuzda hayatımızda yeni bir trend belirmiş oluyor, sabah uyandığımızda “overdose” olduğumuzdan sıkılıyor ve herhangi trendin sonunu getiriyoruz. Üstelik o parçalara neredeyse sahip olmadan. Böyle bir sisteme kim dayanabilir? Şubat ortasında bikini, haziran ortasında pelüş manto satın almayı kim ister? Ön sıra editörlerinin, satın atmacıların bu değişime nasıl tepki vereceklerini zaman gösterecek. Aklı biraz havada olan modanın düzensizliği karşısında daha fazla tepkisiz kalabiliyor. Kimi tasarımcılar bulundukları pozisyonu terk etti, kimileri devrim için ayaklandı. İlk haber 2015’in sonlarında Tom Ford’dan geldi.

Anı yaşamanın daha da önem kazandığı 2010’larda Tom Ford “carpe diem” diyerek koleksiyonları, satışa sunacakları zaman göstermeye karar verdi. Geçtiğimiz ay gerçekleşen ve 2016-17 sonbahar-kış koleksiyonlarının tanıtıldığı New York Moda Haftası’nın programında yer almamasının nedeni de tam olarak bu. Tom Ford koleksiyonlarını 2016 sonbaharında, mağazalara girdiklerinde göreceğiz. Tıpkı Burberry’nin dahisi Christopher Bailey’nin yapacağı gibi. Ba-iley vizyoner bir adım atarak koleksiyonlarını ilkbahar-yaz ya da sonbahar-kış diye ayırmak yerine eylül ve şubat şeklinde kategorileştirecek. Böylece Ingiliz efsanesinin globalleşmesi daha da resmiyet kazanacak.

Gelinlik Modelleri Modaquaz

Gelinlik Modelleri Makaleleri

Vakko Gelinlik Modelleri 2016 Modaquaz

Vakko Gelinlik Modelleri 2016 | Gelinlik Modelleri - Gelinlik

Tesettür u2013 Kapalı Gelinlik Modelleri 2016 Modaquaz

Tesettür u2013 Kapalı Gelinlik Modelleri 2016 | Gelinlik Galerisi

2015 – 2016 Prenses Gelinlik Modelleri Modaquaz

2015 - 2016 Prenses Gelinlik Modelleri | Gelinlik Modelleri

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir