HOTİÇ ERKEK ÇOCUK AYAKKABILARI 2017

ÇOCUKLAR GİBİ NEŞELİ VE RENGARENK ÇİZİMLER

3K: Çocukların Hotiç merkez ofisine gelip çizimlere başlamaları nasıl gerçekleşti?

B.H.M.: 913 yaş grubu dokuz çocuğu derneğin gözetiminde Hotiç showroom’da ağırladık. Onlara nerede bulunduklarını anlatırken Hotiç’in bir ayakkabı ve çanta firması olup orada yapacakları resimlerle çantalar oluşturacağımızdan bahsettik. Bunu duyunca hepsi de çok sevindi ve heyecanlandı.

N.G.: Biz Parıltı Derneği olarak değişik yaş gruplarından birlikte çalışabilecek çocukların bir araya gelmesine özen gösterdik. Boyama yapacakları masa etrafına oturdular. Önlerine renk renk parmak boyaları ve resim kağıtları bıraktıktan sonra onlara boyaların sırasıyla renklerini söyledik. Parmak boyası küçüklüklerinden beri tanıdıkları bir teknik olduğundan hiç zorlanmadılar ve hemen işe giriştiler.

3K: Ortaya çıkan desenlerden kısaca bahsedebilir misiniz?

B.H.M.: İnanılmaz renklerin bir arada olduğu soyut resimler ortaya çıktı. Atölye boyunca müzik dinledik ve dans ettik.

N.G.: Çizim ve desenlerin kontrolü tamamen çocuklara aitti. Kimisi elleriyle kağıdın boş kalan yerlerini arayıp tamamen doldurdu, kimisiyse birkaç parmak darbesinde bitirdiğini belirtti. Boyamaktan hiç sıkılmadılar. Hepsinin farklı hayalleri var. Biz yaptıkları resimlere bakıp, Bu, kelebeğe benzemiş ya da, Bu, güvercine benzemiş diye yorum yaptığımızda daha da keyifle çalıştılar. Kendileri gibi neşeli çizimler ortaya çıktı.

3K: Çocuklar nasıl duygular içindeydiler? En çok neyi merak ettiler?

B.H.M.: Hotiç ekibi olarak çocukların yanındaydık. En çok boyaların renklerinin sıralamalarını sordular. Çok mutlu ve her an merak içindeydiler.

N.G.: Bazıları renklerin yerini merak etti, bazıları da Güzel olmuş mu? gibi sorularla bizim fikirlerimizi öğrenmek istedi. Onlara hayal dünyalarını kısıtlamadan yardımcı olmaya çalıştık. Zevkle ve neşeyle çizerken ne kadar mutlu olduklarını gözlemledik. Aralarında şakalaşıp birbirlerinin resimlerine de yardım ettiler. Çocuklarımız renkleri görmeseler de erken yaştan itibaren aldıkları eğitimle renkleri öğreniyorlar. Dolayısıyla renklerle oynamaktan zevk alıyorlar.

3K: Bu anlamlı projenin sonuçlarından bahsedebilir misiniz? B.H.M.: Üzerine çizimlerin basıldığı çantalar 28 Eylül’de 120 lira fiyatla 30 Hotiç mağazasında satışa sunuldu. Kızım Eda Mutuşoğlu’nun girişimiyle başlayan Hayaller Sınırsızdır projesi bizi çok heyecanlandırdı. Bundan sonra da Hotiç markası olarak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. N.G.: İnsanların imkansız gibi gördüğü pek çok şeyi bu projeyle başardığımızı düşünüyorum. Hayaller Sınırsızdır, Hotiç ve Parıltı Derneği’nin ilk sosyal sorumluluk projesi ve umarım farklı şekillerde yine bir araya gelme şansı yakalarız. Hotiç’e desteği için bir kez daha teşekkür ederim.

50153-500x500.jpg2017-kız-çocuk-ayakkabıları-nike.jpg2017-Erkek-çocuk-ayakkabıları.jpgIMGL6481.jpg2015-Adidas-Çocuk-ayakkabı-modelleri.pngErkek-çocuk-ayakkabıları-2016.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir