İthal Gelinlik Modelleri

Gelinlik olarak tasarımcı markalar tercih ediliyor

3K: İsveç’te düğünler nasıl oluyor?

JOSEPHINE AUNE: Aslında iki türde İsveç düğünü var: Düğünler genelde 70100 kişilik olsa da daha modern aileler daha az kişi davet eder. Bazı çiftler yurt dışına giderek bir kumsalda evlenmeyi ve ardınpartilemeyi tercih ediyorlar. olarak nereler tercih ediliyor? ilen bütçelerden şikayet edile kilisede evleniliyor. Bazıbölgelerde evlenmeyi tercih eder. Lokasyon İsveç düğünleri için çok önemlidir. Daha kişisel ve sevdikleri bir yer bulmak için çiftler uzun süre mekan ararlar.

3K: Şu sıra nasıl gelinlik modelleri tercih ediliyor?

J.A.: Ida Sjöstedt ve By Malina gibi markalar tipik İsveç gelinlikleri tasarlıyorlar; minimal, romantik ve klasik… Son zamanlarda gelinliğe benzeyen tasarım elbiseler de tercih ediliyor. Isabel Marant, Givenchy, Stella McCartney gibi. Vintage gelinlikler de şu sıra çok popüler. Damadın kıyafetiyse düğünün temasına göre değişir.

3K: Düğünden ne kadar önce hazırlığa başlanıyor?

J.A.: Genelde altı ay öncesinden başlanır. Bir düğün planlamacısıyla çalışmak çok yaygın. Kimi zaman da aile ve yakın arkadaşlar çifte çok yardım eder.

3K: Yerel düğün gelenekleriniz neler? J.A.: Modern İsveçliler diğer ülkelerde olduğu gibi bekar kızlara gelin buketini atmak, çifte pirinç taneleri dökmek gibi

gelenekleri uyguluyor. Daha geleneksel olanlarsa İsveç’in yerel kıyafetlerini giyer ve tüm konuklardan da çok renkli giyinmeleri beklenir.

3K: Hediye verme ritüelleriniz neler?

J.A.: Düğünün yapıldığı yerdeki hediye masasına bırakılır. Düğünden sonra hediyeleri açan gelin ve damat herkese Teşekkürler kartı yollar. Eğer çok küçük bir düğünse hediyeler davetlilerin yanında açılır.

İthal Gelinlik Modelleri _8.jpgİthal Gelinlik Modelleri _0.jpgİthal Gelinlik Modelleri _12.jpgİthal Gelinlik Modelleri _5.jpg

Yorumlar
  1. MiryMay 15 Şubat 2017

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir