İzmir Tatil Rehberi

İzmir’e Doyamazsın!

Bugün tam 8.500 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan ve dünyanın en eski liman kentlerinden biri sayılan İzmir, sahip olduğu farklı kültürleri ve zenginlikleri meraklılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir, aynı zamanda farklı kültürlerin, dillerin ve inançlarında buluşma noktası. Bunları daha da kalabalıklara ulaştırabilmek adına İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte turizmi çeşitlendirmek konusunda çok önemli projeler yürütüyor. Bu projeler özetle şöyle:

FUAR İZMİR: Kentte sağlık turizmi, inanç turizmi, fuar ve kongre turizmi, kültürsanat turizmini canlandırmak için altyapı yatırımları sürdürülüyor. İzmir, düzenlediği uluslararası ihtisas fuarları ve festivallere ev sahipliği yapan üst düzey

tesisleriyle kongre turizmi için de ideal.

YÜZÜLEBİLİR KÖRFEZ: İzmir Büyükşehir Belediyesi; İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyon Projesi’nin üzerinde sekiz yıldır çalışıyor, yaklaşık üç yıldır da ÇED onayı bekleniyor. Hedefi, yüzülebilir körfez oluşturmak. Yıllarca her türlü atığın boşaltıldığı bir körfezin yüzülebilir hale getirilmesi, dünyanın sayılı çevre projelerinden biri olacak. Türkiye genelinde en fazla ileri biyolojik atık su arıtma tesisine sahip kent olan İzmir’de sahillerdeki mavi bayrak sayısı da giderek artıyor. (İzmir’in 47 mavi bayrağı var.)

İZMİR TUR PROGRAMLARI:

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yaşadığımız kenti daha yakından tanıyalım.” hedefiyle başlattığı ‘İzmir Tur’ programları devam ediyor. Rehberler eşliğinde cuma ve cumartesi olmak üzere haftada iki gün düzenlenen ücretsiz tur, Doğal Yaşam Parkı, Kuş Cenneti ve Homeros Vadisi ile Kadifekale’den Kemeraltı’na kadar olan tarihi aksta gerçekleştiriliyor. Gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Hatuniye Meydanı, Emir Sultan Türbesi, Agora, Kemeraltı Havra Sokağı ile Kızlarağası Hanı geziliyor.

İzmir Tatil Rehberi _2.jpgİzmir Tatil Rehberi _5.jpgİzmir Tatil Rehberi _4.jpgİzmir Tatil Rehberi _6.jpgİzmir Tatil Rehberi _7.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir