Kalçaları Sıkılaştırmanın Yolları

Bacaklarını kalça genişliğinde açıp ayakta dur. Öne doğru adım atıp lunge pozisyonuna alçal. Ardından kalk ve diğer ayağınla adım at. Uyluk kemiğin ve arkanda kalan kaval kemiğin yere paralel, gövden dik olmalı. Lunge pozisyonuna alçaldığında sadece bacaklarını değil kalçanı da hissetmelisin. 40 defa yap.

Binlerce kadın, Türkiye’nin ilk kadın koşusu “Nike Women’s 5K istanbul”da buluştu. Bu çokfarklı ve keyifli organizasyona, biz de WHolarak hem etkinliklerimizle, hem de koşarak katıldık. Yazı: Sibel Yeşilçay

Koşudan bir gün önce Küçükçiftlik Park’ta kurulan expo alanında, yağmurlu ve serin havaya rağmen düzenlenen etkinliklere gösterilen ilgi büyük oldu.

Women’sHealth ve Runner’s World dergileri için ayrılmış olan alanda ise, ilgi çekici iki söyleşi vardı. Bizi kırmayarak

Kadınları yüksek enerjili koşu ve antrenmanlarla sporun gücünü deneyimlemeye davet eden Nike, “Nike Women’s Etkinlik Serisi” kapsamında düzenlenen beş kilometrelik Nike Women’s İstanbul koşusunu 6 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirdi. Türkiye’de kadınlar için ilk kez düzenlenen koşu, Maçka’daki Küçükçiftlik Park’tan başlayarak aynı noktada sona erdi.

Ankara’dan etkinliğimize katılmak için gelen dergimiz yazarlarından Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar, kendisini dinleyenlere hem koşucu beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı, hem de aklımıza takılan soruları yanıtladı.

Ardından, İstanbul Running Academy kurucusu ve Running Trainer Özgür Tetik, antrenman nabız aralıkları, pace ve hız, koşarken su ihtiyacı, duvara çarpma, ayak tipleri, koşu formu ve ayakkabı seçimi gibi konulardan bahsetti ve soruları yanıtladı.

Kadınlar Kulübü Türkiye'nin En Büyük Kadın Portalı, Kadın ...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir