Kidding Furyası

Şimdi çocuk olmak moda!

Her ne kadar çocuk doğurmak zorunda olmasak da yine de kadınlar kontrolsüz şekilde çocuk doğuruyor. Çocuk doğurmakla da iş bitmiyor tabii, asıl macera doğumla birlikte başlıyor. Dersiydi, kıyafetiydi, arkadaşlarıydı, okuluydu, hobisiydi derken aileler birçok farklı alanda hem bilgili hem de çocuklarını doğru yönlendirebiliyor olmak istiyorlar. Mükemmel paket bir insan yaratmak derdindeler yani.

Cool ve bilgiç çocuklar üreten Kidding fenomeniyle ben de bu ek sayesinde tanıştım. Zira çocuk yapmamayı tercih etmiş bir insan olarak çocuklarla ilgili çok fazla bilgim yok.

Amerika, İngiltere ve Fransa’dan yayılan bu fenomenin ardında şu yatıyormuş: Öncelikle anneliğin yüceleştirilip trend haline getirilmesi ve ardından annelerin çocuklarını her alanda öne çıkarmaları. Yüce anneler ve cool miniklerle karşı karşıyayız anlayacağınız. Dünya onların etrafında dönüyor özetle. Umarız bu avantajlı minikler büyüdüklerinde her şeyi çok erken elde etmiş, bıkkın ve şımarık bireyler değil, dünyayı değiştirebilecek öngörüye ve azme sahip büyükler olurlar. Böylece bizler de, Are you kidding? demek zorunda kalmayız.

Kidding Furyası _0.jpgKidding Furyası _10.jpgKidding Furyası _1.jpgKidding Furyası _5.jpgKidding Furyası _4.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir