Londra moda haftası 2017

BAŞAK AGAOGLU – TAHARI MARKASININ BAŞ TASARIMCISI, İLLÜSTRATÖR

Tarsus Amerikan Kolejinin ardından New York Fashion Instituteof lechnology’de moda tasarımı eğitimini tamamlayan Başak Ağaoğlu, mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönmek yerine New York a yerleşip, Zac Posen, Phillip Lim, Alexander VVanggibi markalarda staj yapma şansı yakalamış. Aynı dönemde American Apparel ve American Kagle için freelance işlere imza atmış. Sonrasında ise Alice + Olivia’da Stacey Bendet ile birlikte tasarımcı ve illüstratör olarak çalışmış. Şu anda Tahari markasının baş tasarımcısı olan Ağaoğlu, bir yandan da bağımsız olarak illüstrasyon yapıyor.

New York’un hangi bölgesinde yaşıyorsunuz?

“Brooklyn’de, YVilliamsburg’un güneyinde, üç katlı tuğla bir apartmanın ikinci katında yaşıyorum. VVillliamsburg’uıı kuzeyi gittikçe turistik bir hal almış olsa da güneyi hâlâ bohem dokusunu koruyor. Bu bölgede yüksek binalara, popüler mağaza zincirlerine rastlamak zor. Aksine, kendine özgü dükkanlar, restoran ve cafe’lerle çevrili bir yer. İşim nedeniyle gün içinde Manhattan’da koşuşturduktan sonra sakin ve huzurlu bir eve varmak bana çok iyi geliyor.”

Yaşadığınız bölgede en sık uğradınız mekan?

“Her sabah işe gitmeden önce Cafe Oslo.”

Şehirde size en çok ilham veren, yaratıcılığınızı tetikleyen yer?

“New York’un en sevdiğim yanı yaratıcılığımı hiç beklemediğim anlarda tetikleyebiliyor olması. Sizi sürekli besleyen, yeni şeylerle tanıştıran, sürprizlerle dolu bir şehir. Yeter ki duyularınızı açık tutun. Bana en çok ilham veren şey etrafımı çevreleyen insanlar. Örneğin her yıl düzenlenen Bushvvick Open Studios Festivalinde sanatçılar stüdyolarının kapılarını açıp, çalışma alanlarını ziyaretçilerle paylaşıyorlar.”

Londra Moda Haftası başladı u2013 Sözcü Gazetesi

Londra Moda Haftası'nda Türk modacılar, Ebru sanatına vurgu yaptı

Londra Moda Haftası sokak stilleri (2016 İlkbahar-Yaz) - Kadın Ol

londra-sokak-stili-ilkbahar-yaz-londra-moda-haftasi-2016

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir