Merve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri

Televizyonlarda büyüyen Merve Boluğur, ona en çok yakışan kırmızı rujuyla, Maybelline’in yüzü oldu. Her zaman aklımıza kazınan rollerle hayatımızda olan Merve, ara verdiği ekranlara dönmek için doğru zamanı bekliyor, bağlan keskin Saat 23.00’ı gösterdiğinde biten kapak çekiminde enerjisi hiç düşmeyen tek bir kişiyi hatırlıyorum. O da Merve Boluğur! Çekim boyunca o kadar tatlıydı ki fotoğraflardaki güçlü kadına dönüşmesi gerçek bir profesyonellik örneği! Teen yıllarından beri televizyonda ve oynadığı her karakterle ayakları yere daha da sağlam bastı. Eski günlerden konuşurken sanki pijama partisindesiniz gibi rahattı. Sohbet bittiğinde eklemek istediği bir şey olup-olmadığını sorduğumda “Benim hiçbir zaman yok,” diyecek kadar da rahattı.

Galiba Merve herkesin hayatındaki “That girl”. Yani hayatımızın bir döneminde bir arkadaşınız olur ve onun enerjisini, onun popülaritesini, onun diğerleri üzerindeki etkisini hem kıskanırsınız hem de hayranlık duyarsınız.

Bu arkadaşınızla ilgili karakteristik özellikler vardır. Hiç unutamazsınız. Merve’yle de en çok bütünleşen kırmızı ruj. Maybelline reklamlarında iyice patladıktan sonra yıllarca gördüğümüz görüntünün sırrı da ortaya çıkmış oldu. Başarılı, hayatla barışık, güzel kadının içinde ilk tanıdığımız küçük kız hala yaşıyor ama İnanarak istediklerini elde edebileceği konusunda çok emin. Belki de bu konuda hiç hayal kırıklığına uğramamasının sebebi kaderle ortaklık yapmasıdır.

Yeni sezonda seni ekranda görecek miyiz? Ben de özledim televizyonu ancak seçici davranmaya çalışıyorum. Hatta zorundayım. Her zaman çok büyük rollerle ekranda oldum. İyi düşünüp, karar vermek zorundayım. Bir

“Güçlü, dişi roller oynadım aslında. Dertleri, sorunları farklı olsa da benzer olduklarını düşünüyorum. Oynarken keyif alıyorum. ”

de bu arayı biraz ben istedim. Sadece buna uygun zamanı bilemiyorsun. Ben de kendi adıma en doğru şeyleri istediğim için Eylül’de bir işle döneceksem Eylül’ü beklerim. Eğer daha ileri bir tarih benim için doğruysa da o zamanı beklerim.

Oynadığın karakterlerden hangisinin yeri senin için özel?

Ben en çok ‘Küçük Sırlar’daki Ayşegül karakterini seviyorum mesela Tahmin etmiştim! Benim için de Ayşegül çok önemli. Kariyerimin dönüm noktasıydı. Oyunculuk adına da, insanların beni tanıması adına da. Riskli ve cesur bir karakterdi. Oynarken inanılmaz keyif aldım. Çok eğleniyordum. Üstelik kırmızı ruju da benimle o karakteri özdeşleştirdi.

Farklı rollerden sonra kendini tekrar etmekten korkuyor musun?

Genelde güçlü, dişi roller oynadım aslında. Dertleri, sorunları farklı olsa da benzer olduklarını düşünüyorum. Bu tarz kadınları oynarken keyif alıyorum. Çünkü beni zorluyor. Bir yandan da karakterin böyle renkleri olması beni eğlendiriyor. Oyunculukta keyif almak çok önemli. Yaptığın işe böyle yansır bu. Güçlü roller de beni daha çok köpürtüyor.

Bu dönemde sinemaya nasıl bakıyorsun ? Sinema filmim iki tane var ama ikisi de küçük roller. Zaten oyunculuğa ilk başladığımda yaptığım şeylerdi. Ciddi anlamda bir sinema projemin olmamasının sebebi bu sezonda ekranda olmamamla aynı. Dizide bu kadar seçici biri olarak sinemada tahmin edersin ki daha da dikkatliyim. Gerçekten içime sinen bir şey gelene kadar bekleme taraftarıyım.

Maybelline ile işbirliğin nasıl gidiyor? Özellikle kırmızı ruj çok çok istiyordum. Yıllarca beni izleyenler bu isteğimi fark edebilirdi. Maybelline New York kızı; ne istediğini bilen, çekici ve cesur bir kız. Tüm bu özelliklerin-

“Maybelline ile çok güzel örtüştük. Beni takip edenler bilir ki Color Sensational 547kırmızı ruj benim için vazgeçilmezdir. O sebeple Color Sensational kampanyası hepimizin çok içine sindi.
Kırmızı ruj seninle özdeşleşen bir şey…

Evet Ben de bu yüzden çok mutluyum. Maybelline ile çok güzel örtüştük. Beni takip edenler bilir ki Color Sensational 547 kırmızı ruj benim için vazgeçilmezdir. O sebeple Color Sensational kampanyası hepimizin çok içine sindi. Böylece insanlar da yıllardır benimle özdeşleşen renk ile tanışma fırsatı buldu.

Nasıl projeler var?

Geçen sene Colossal Kajal göz kalemi vardı zaten… Bu sene Maybelline ile Color Sensational 547 kırmızı rujun yanında bir de Affinitone Fondöten için bir reklam filmi çektik. Bulgaristan’da çektiğimiz reklam filmi de çok güzel oldu. Maybelline’le birbirimize çok katkımız oldu. İyi bir işbirliği çıkarttık Affinitone Fondöten de; ince ve hafif yapısıyla cildime çok güzel uyum sağladı, çok güzel tepkiler aldık ve insanlar sürekli ne kullandığımı sormaya başladı. Kırmızı ruj zaten benim hayalimdi. ‘Küçük Sırlar’da Ayşegül’ün ruj sürme sahnesinden sonra hangi model, hangi ton diye çok soru alıyordum. Bunu da cevaplamış olduk.

Maybelline kullandığın bir marka mıydı? Maybelline New York’un; trendleri belirleyen, modern, şehirli, asi ve dinamik bir bakış açısı

var. Maybelline New York’un ilk Türk marka yüzü olmadan önce de tüm bu özelliklerinden dolayı ürünlerini severek tercih ediyordum zaten…

Tona beraber mi karar verdiniz?

Evet bana uygun olan tonu düşündük, iki ton var biri açık biri daha koyu. Canlı renkleri de seviyorum ama günlük hayatımda tercihim koyu olanı.

Kırmızı ruj dışında başka neyin seni hatırlatmasını isterdin?

Ben normalde çok fazla göz makyajı yapan biri değildim. Özellikle Maybelline Colossal Kajal göz kalemiyle beraber gerçekten gözlerime çok önem vermeye başladım. O simsiyah görünümle kedi gözlerin ortaya çıkması çok hoşuma gitti. Bazen kırmızı rujla ikisini birbirinden ayırt edemiyorum. Eskiden makyaj demek sadece kırmızı ruj demekken şimdi ikiye bölünmüş durumdayım. Bu işlerle birlikte biraz kendimi de keşfediyorum diyebilirim. Bakımlı olmakla ilgili ne düşünüyorsun? Özellikle çalıştığım dönemde çok fazla makyaj yapılıyordu. Ama normalde de evet bakımlı olmayı seviyorum. Bir kadın için çok önemli olduğunu düşünüyorum, insanın kendini sevmesi, kendine saygı duymasıyla da alakalandırıyorum açıkçası. Yüzümü temizlemek dışında sabah uyandığımda mutlaka bir dokunuş yapmaya, özellikle gece bir yere gidiyorsam mutlaka makyaj yapmaya özen gösteriyorum. Ya gözlerimi ön plana çıkartırım, ya dudağımı ön plana çıkartırım.

Şort, Sandro, Harvey Nichols 645 TL

Kazak, Max Mara fiyatı belli değil Ayakkabılar, Topshop 299,90 TL Yüzükler (tüm çekimde), Kısmet By Milka (büyük yıldız), 2.100 TL (küçük yıldız), 800 TL (ucu açık), 950 TL

Peki modayla ve alışverişle aran nasıl? Trendleri körü körüne takip eden tiplerden misin yoksa bu konuda özgür müsün?

Hayır kendime göre bir kalıbım var. Fazla renk sevmiyorum. Siyah ve beyazı seviyorum. Hatta daha çok siyahçıyım denilebilir. Kırmızıyı gece kıyafetlerinde seviyorum ama onu kullanma tercihim makyaj. Genel olarak deri kullanmayı çok seviyorum. Vücudu saran, dar kesimlerden hoşlanıyorum. Salaş parçaları da kullandığım oluyor ama çok nadir. Değişen trendleri de takip ediyorum ama bir şeyi moda diye giymiyorum. Mesela aynı şeyi defalarca giyebilirim. Herkes beni aynı taytla görebilir ve benim bununla problemim yok. Marka takıntım yok. Önemli olan stilime uyması. Kendi stilimin dışına çıkınca mutsuz hissediyorum.

Ünlü olmakla aran nasıl?

Çok alıştım çünkü avantaj sayılabilecek bir durumum var. Küçüklüğümden beri bu işin içindeyim. ‘Acemi Cadı’da 17 yaşındaydım.

Bir şekilde televizyon karşısındakiler için evin kızı gibiyim. Dışarıda beni görenler sanki uzun zamandır tanıdıkları birisini görüyormuş hissine kapılıyorlar bence. Ben onların hayatına uzun süre önce girmiş küçük bir kızdım ve şimdi büyüdüm. Olaya böyle bakmak hoşuma gidiyor. Öbür türlü ‘şöhret’ olarak düşününce bence sağlıksız noktalara gidebilir. Hayatta daha ciddi şeyler var.

Dizi yok. Günlerin nasıl geçiyor?

Normal bir insanın yaptıklarından farklı değil. Ailemle, arkadaşlarımla, Maybelline’le, evimle,

“Televizyon karşısındakiler için evin kızı gibiyim. Dışarıda görenler sanki uzun zamandır tanıdıkları birisini görüyormuş hissine kapılıyorlar. ”

köpeğim Çiko’yla vakit geçiriyorum. Spor yapıyorum. Sunuculuk eğitimi alıyorum.

Özel bir ilgi alanı mı yoksa bir proje mi var? Şu an buna vakit ayırabileceğim özel bir dönem. Hem kendimi yetiştirmek için hem de cebimde bulunmasını istiyorum. Nerede ne zaman kullanırım hiçbir fikrim yok ama zamanı geldiğinde neden olmasın?

Belki birkaç yıl sonra televizyonda farklı bir tarafa geçersin, bir programın olur?

Şimdilik benim için sadece kendimi geliştirmek için aldığım bir eğitim. Ama insan aynı yerde durmamalı bence. Kendine sürekli yeni bir şeyler katmalı. Ben de çalışmadığım dönemde boş durmaktansa kendime yatırım yapmayı tercih ediyorum.

Yapmak istediğin başka bir meslek var mı? İşimi çok seviyorum. Özellikle de yapmak istediğiniz diğer işleri tatma fırsatı verdiği için. Bir projede şarkı da söyleyebilirim, ata da binebilirim. Yetenekli olduğum konuları sergileyebiliyorum. Şimdilik oyunculuk çatısı altında bunları yapmak bana keyif veriyor.

Takıntıların var mı?

Evet. Bir şeyi kafama koyduysam, onu yapmaya karar verdiysem yaparım. Önemli olanın inanmak olduğunu düşünüyorum.

Sosyal medyayla aran nasıl?

Instagram kullanıyorum. Takip edenlerin neler yazdığını okuyorum, ilgileniyorum, kayıtsız kalmıyorum. Ben de bir şekilde motive oluyorum. Günümüz şartları bunu gerektiriyor. Bir yandan tek tuşla her şeyi halledebilir durumdayız. Bilgiyi de aktarabiliyoruz, reklamımızı da yapabiliyoruz. Aslında bunlar çok büyük kolaylık. Ben de biraz bu dönemin çocuğuyum. Evet biraz öteki tarafa da yetiştim 80’lerin sonu 90’ların başı. Geçiş dönemindeyim ama sosyal medyanın faydaları yadsınamaz. Nankörlük edemeyiz diye düşünüyorum.

Merve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri_5.jpgMerve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri_1.jpgMerve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri_27.jpgMerve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri_29.jpgMerve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri_10.jpgMerve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri_3.jpgMerve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri_24.jpgMerve Boluğur Kimdir Fotoğrafları Resimleri_8.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir