MERYEM UZERLİ

“MUHTEŞEM YÜZYIL”IN EN MUHTEŞEMLERİNDEN OLAN MERYEM UZERLİ BU SEFER KOKULARIN DÜNYASIYLA TELEVİZYONDA OLACAK. ONU YETERİNCE ÖZLEMEDİK Mİ?

Türk televizyon tarihinin en büyük fenomen dizişiydi “Muhteşem Yüzyıl” sadece Türkiye’de değil, başta Arapça konuşulan onlarca ülke ve Balkan ülkeleri olmak üzere, eski demirperde ülkelerinden Uzakdoğu’ya, dünyanın hemen her ülkesinde gösterime girdi. Rating rekorları kırdı, politik tartışmalardan gazete manşetlerine her bölümüyle olay yarattı. O güne kadar hiç tanımadığımız, ama televizyonda ilk göründüğü andan itibaren parlayan bir yıldızı da hayatımıza kattı bu dizi.

Türklere her zaman sempatik gelen (1970’ler boyunca envai çeşit Avrupalı şarkıcının, bir numara olan, abuk subuk sözlerle, kırık Türkçe’yle söylenen şarkılarına bakın yeni dönem bir deri bir kemik star’lardan ayrılan, biraz etine dolgun, klasik güzellikteki fiziği, japon çizgi filmlerindeki masum karakterleri andıran büyük gözleri ve aydınlık gülümsemesiyle Hürrem rolünü oynayan Meryem Uzerli’den bahsediyorum. Her anı merak edilen bir süper-ünlüye dönüştü. “Muhteşem Yüzyıl” bittikten sonra bu aşırı ilgiden bunalıp medeni kent Berlin’e döndü Uzerli. Kendisine
önerilen senaryoları okudu, anlaşmalara baktı ve yeni dizisi için en sonunda Türk-Arap ortaklığındaki 03 Medya ile anlaştı. Meryem Uzerli’nin Murat Yıldırım ile başrolleri paylaşacağı dizinin çekimleri de bu hafta başladı.

İstanbul ve Fransa’nın güneyi arasında geçecek olan yeni dizide Uzerli, dünyanın parfüm başkenti olarak bilinen, yasemin festivali ve lavanta, gül ve portakal çiçeklerinin eşsiz rayihaları ile ünlü, Güney Fransa’daki küçük Grasse kentinde yaşayan Şirin karakterinde. Babası Türk, annesi Fransız Şirin’in Grasse’da koku üreten küçük bir dükkanı var. Hayatı bir gün kente bir iş görüşmesine gelen bir Türk yöneticiyle değişiyor. İstanbul’daki büyük bir ilaç firmasının CEO’su olan Kartal (Murat Yıldırım), görür görmez Şirin’e (Uzerli) aşık olur. Daha sonra bu aşka karşılık veren Şirin İstanbul’a gelir ama işler orada karışır. Kartal’ın hem hamisi hem de patronu Aziz de Şirin’in cazibesine dayanamaz çünkü!

Patron Aziz Bey rolünde de en son ekranlarda Adnan Menderes rolünde izlediğimiz Mehmet Aslantuğ var. Senaryosunu daha önce her ikisi de “Kurdar Vadisi” senaryolarında çalışan Cüneyt Aysan ve Ozan Aksungur’un beraber yazdığı dizinin yönetmenliğini Uzerli ile “Muhteşem Yüzyılda da çalışmış olan Yağmur ve Durul Taylan yapıyor.

MERYEM UZERLİ_1.jpgmeryem-uzerli-fotograflari.jpgmeryem_uzerli10.jpgmeryem_uzerli3.jpgMeryem-Uzerli-Resimleri-3.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir