Mücevher ve Takı Modelleri 2016

1845 yılından bu yana “Dünyanın en görkemli mücevherlerini evinize getiriyoruz” sloganıyla çok özel bir mücevher katalogu olarak hazırlanan Blue Book’un 2016 koleksiyonunun New York’taki davetinde sadece 3K vardı. özlem güsar

The Art of The Sea koleksiyonu, Francesca Amfitheatrof’un dalma merakı ve suyun hayatımızda gittikçe artan önemine dikkat çekmek için yaratılmış.

“Blue Book, Tiffany’nin en önemli parçalarından biri, efsanenin çok önemli bir öğesi, Tiffany geçmişini yaratan en iyi tasarımcıların ve ustaların unutulmaz koleksiyonlarından sonra bu görevin bana verilmesinden ne kadar onur duyduğumu anlatamam.” Bu sözler, 1837’de kurulmuş Tiffany&Co. tarihinin ilk kadın Kreatif Direktörü Francesca Amfitheatrof’a ait.

Amerikan mücevher tarihinin, sosyal olayların, gelişmelerin, yeni tarzların, keşfedilen en özel taşların kronolojik gelişimini izlemek için yapılacak en iyi işlerden birinin Tiffany “Blue Book” kitapçıklarının arşivlerini taramak olduğu söylenir.

iki senede bir gerçekleşen bu özel davete giderken bu harika koleksiyonu ilk gören, ilk takan, tüm dünyadan davet edilmiş 60 kişiden biri olma hayali jetlag’la birleşin-ce “asla uyumayan şehir” unvanına sahip New York hikayesi benim için de geçerli oluyor. Kolay değil, Fransız ve Ispanyol kraliyet mücevherlerini bile Tiffany tarzıyla yeniden sunan, yüzyılın başında çok anlam ifade eden dünya fuarlarından altın madalyalarla dönen; Kate Winslet, Anne Hathaway gibi yıldızlar Oscar ödüllerini alırken tasarımları bu yıldızların boyunlarını süsleyen bir katalogdan bahsediyoruz.

Bu yıl ilhamını deniz altının güzelliklerinden alan “Fhe Art of Fhe Sea” koleksiyonu, Francesca Amfitheatrof’un dalma merakı ve suyun hayatımızda gittikçe artan önemine dikkat çekmek için yaratılmış. Su altı dünyasının gizemi ve zaman zaman yıkıcı olabilen eşsiz gücü, yer üstünün en çarpıcı taşlarıyla birleşiminden gerçekten baş döndürücü mücevherler yaratılmış. Özellikle denizin, dalgaların ve doğa mucizeleri yaratan gelgit olayının mücevhere yansımasını görmek, tasarımlardaki kıvrımların, tek tek özenle kesilmiş yüzlerce taşın birbiriyle uyumunu teninizde hissetmek bu koleksiyonu eşsiz kılan öğelerden biri. Bir kez daha, benim de çok sık kullandığım “mücevher ten ister” sözüne inanıyorum.

MÜCEVHERDE MERCANA HAYIR!

Bu yıl Blue Book koleksiyonunun esin kaynağının deniz olması Tiffany’ye çok yakışıyor. Yıllardır deniz altının güzelliklerini korumak için uğraşan Tiffany&Co. Vakfı, ekolojik dengenin korunması ve özellikle mercanın mücevher dünyasında kullanılmaması için ciddi projeler gerçekleştiriyor.

Blue Book koleksiyonunu yaratırken Tiffany’nin 19’uncu yüzyıl arşivleri arasında rüya gibi gün ve geceler geçirdiğini belirten Amfitheatrof, bunların günümüze uyarlanmasında gerçekten başarılı.
Takı Mücevher Arşivleri – Hayat Bahçesi Modaquaz

Mücevher ve Takı Modelleri 2016

Mücevher ve Takı Modelleri 2016

Mücevher ve Takı Modelleri 2016

Mücevher ve Takı Modelleri 2016

Mücevher ve Takı Modelleri 2016

Mücevher ve Takı Modelleri 2016

Mücevher ve Takı Modelleri 2016

Mücevher ve Takı Modelleri 2016

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir