Mükemmel ve doğru makyaj!

Karakterin oyunda sağlık durumu çok önemlidir. Karakterin genelde sağlıklı olduğu farz edilir. Eğer öyle değilse bu neden per formansda da, düzende de açıklıklar yapar. Karakterin sağlık durumu önemlidir ve makyajla karakterin sağlık durumu yansıtılmalıdır ve sağlık durumunu gösteren makyaj yapılmadır. Sağlık değişikliğin fiziksel belirtileri vardır, mesela derinin rengi, gözün çevresi ve belki de saçlar. Genelde, çok fazla değil de çok az yapmak daha iyidir. Oyunun gerektirdiği gibi, tekst iyice incelenmeli ve oyunun türüne göre hastalık makyajı yapılmalıdır.

Bir karakterin küçük veya büyük genetik sebeplerden dolayı veya hastalıklardan, kazalardan, ameliyatlardan, kavgalardan sonra olmuş çirkinlikleri oiabilir. Eğer karakterde bir çirkinlik olacaksa, bu yazar tarafından belirtilmiştir. Bazen oyuncunun makyajla çirkin olması lazımdır. Siğil veya yara izi oyunda belirtildiği gibi, yazar karakter için yararlı ve alınması gereken şeyleri kararlaştırır. Ödül kavgacıları için kırık burun ve kanun kaçağı bir karakter için yara izleri önemli örneklerdendir.

Gerçeğe uygun karakterleri tasarlamada ve düzende modanın saçlar, sakal ve makyaj malzemelerinin kullanımında çok etkileri vardır. O bölüm için yanlış görünümü almak seyircilerde çok sarsıcı bir etki bırakır. Bunlar hakkında bilinçli olanlar oyuncuları bölüm hakkında bilgisi olmadığı için eleştirir. Bunların çoğu oyuncuların kötü performans verdiğini düşünür. Akıllı oyuncular bu problemlerden ödevlerini yaparak sakınırlar. Ödevleri o dönemin modasından haberdar olmak ve özgü seçimleri moda veya moda olmayan karaktere uygun olanları yapmaktır. Her dönemde modanın ayrı bir etkisi vardır ve siz bunu göz önüne almak zorundasınız. Bir Shakespeare karakterini canlandıracaksanız o dönemin kostüm ve makyajlarını bilmeniz kadar, o dönemin makyaj ve kostümdeki modasını da bilmeniz önemlidir. Bildiğiniz bu bilgileri makyajınıza yansıtırsınız.

Mükemmel ve doğru makyaj!_4.jpg

Mükemmel ve doğru makyaj!_0.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir