New york moda haftası 2017

2017 MODEL RESORT KOLEKSİYONLARI

Doğaları itibariyle cümlemize hava değişikliği önerisinde bulunan ve bunun için uzak mesafelere gidiş-dönüş uçak bileti kestirmemiz gerektiğine dair çağrışımlar yapan Resort koleksiyonları, görücüye çıktıkları lokasyonlar itibariyle de seyahat etmeyi gerektirdiler.

Chanel, Paris’i bırakıp Dubai’ye gitti örneğin. Dior, Brooklyn’de sahne almayı tercih ederken; Louis Vuitton, Monaco’nun yolunu tutup Place du Palais’de çadır kurdu. Peki, ne oldu? 70’lerden yadigar Boho siluetler; maksi elbiseler ve “flared” pantolon (ve tulumlar) eşliğinde geri döndü. Midi ölçekli A-line kesimler podyumlara ciddi şekilde ağırlığını koydu. Denizci çizgileri, yerini yeni renkleri ve okkalı halleri ile retinalar üzerindeki grafik etkilerini artıran farklı çizgilere bıraktı.

Çiçekliler pısırık bir romantizm ile özdeşleşmekten sıkılıp, “Buradayım!” diyen açılımlar yaptı. Tüm bunlarla birlikte, el altında en az bir adet trençkot bulundurduğumuz ve denim kumaş ile bir süre daha aramızı bozmadığımız takdirde, bir Resort sezonuna daha hazır olduğumuzun mesajı geldi. Tabii, siz eğer Giambattista Vallinin “lüksüne düşkün hippi” koleksiyonunu henüz görmediyseniz, Valentino ya da Altuz.z.ara’daki midi eteklerin kesimlerini, Stella McCartney koleksiyonundaki çizgililerin cesaretini fark etmediyseniz, Thakooıı’daki çiçek motiflerine göz gezdirip, Burberry Prorsum’daki iiber işlevsel trençkotlara alıcı gözüyle bakmadıysanız ya da Gucci’den Tomas Maier’e, denimin farklı yorumlarına şahit olmadıysanız, şu an neden bahsettiğimi pek anlıyor olamazsınız. O halde üşenmeyin ve web sitemize girin.

New York Moda Haftası: Saint Laurent Sonbahar-Kış 2016-17 -Sayfa

Sokak stili: New York Moda Haftası – Modaquaz

Sokak stili: New York Moda Haftası - HTHayat

New York Moda Haftası: 2016 İlkbahar Yaz Moda Trendleri - https

New York Moda Haftası 2016 | 2015/2016 Kış Modası - 2015/2016 Yaz

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir