Özel Dikim Gelinlik Modelleri

MARCHESA

Marchesa Kreatif Direktörü Georgina Chapman

“GELİNLİK DİKMEK BÜYÜK SORUMLULUK

Gelinlik, bence hiç kuşkusuz kadının yaşamı boyuncc giyeceği en duygusa elbisedir. Bu nedenle gelinin giymek istediği elbiseyi yarattığınızdan emin olması n ız. Buda büyü k sorumluluk gerektiriyor. Her gelin farklı b ir şey ister; hiç unutmuyorum bîr defası nda su geçirmez bir elbise ttk tasarlamam isten misti.

DÜĞÜNDEN ÜÇ AY ÖNCE PLANLAMA YAPIYORUZ

Tarifi mümkün olmayan ve hayatın paylaşılmasında atılan ilk adımlarda karşılıklı yaşanılan öze bir mutluluk veriyor gelinlik tasarla ma k. Gelinle tanışma sonras onun içinde kendini en iyi hissedebileceği modele karar veriyor, doğru kumaşı seçtikten sonra gelinlik üzerinde kullanılacak tüm aksesuarlar belirliyoruz.

Kişinin ölçülerinin alınmasından hemer sonra provalar başlıyor.

Tercihen düğünden en az üç ay önce planlamaya başlıyoruz.

GAMZE SARAÇOĞLU NAZ BİLEYDİ İÇİN HAZIRLADIĞI GELİNLİĞİ ANLATIYOR:

Gelinim Naz Bileydi 10’uncu yıl defilemde gelinliği görüp çok beğendiğini söylemişti. Kendisiyle görüşmeler yaptıktan sonra gelinliği revize ederek, defiledeki tasarımımızı Naz’ın istediği forma dönüştürdük.

Naz çok yalın bir gelinlik istediğini dile getirmişti. Biz de daha sade ve cool bir tasarım elde etmek için, kumaşını daha detaylandırdık ve üzerinde çiçek desenleri olan özel bir kumaş kullandık. Yalınlık fikrine sadık kalarak üst volan parçalarında saten kumaş uygulaması yaparak elbiseye hafif bir ışıltı verdik.

Volanlı romantik bir gelinlik tasarladık. Naz, renk konusunda doğallıktan yanaydı. Gelinlik sanki sandıktan çıkarılmışçasına vintage renge sahipti. Düğün Riva’da, Ali Bahadır Köyü’nde gerçekleşti.

Özel Dikim Gelinlik Modelleri _10.jpgÖzel Dikim Gelinlik Modelleri _2.jpgÖzel Dikim Gelinlik Modelleri _29.jpgÖzel Dikim Gelinlik Modelleri _11.jpgÖzel Dikim Gelinlik Modelleri _17.jpgÖzel Dikim Gelinlik Modelleri _19.jpgÖzel Dikim Gelinlik Modelleri _3.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir