Salata Diyeti

Yayınlar Direktörümüz ve Yaşının iyisi Ol kitabının yazarı, kendisini “Wellness Gönüllüsü” olarak tanımlayan Şah Yaycı da, Türkiye’nin her yerinde verdiği “Yaşının iyisi Ol” semineri için Global Wellness Day’de yer aldı. Onun yanı sıra Ayşe Tolga ile iyi Yaşam Sohbeti, Doktor Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Beslenme, Ayşegül Demirsoy ileZumba, Eser Mutlu ile Kahkaha Terapisi, Gem Akcan ile Yoga, Gül Kaynak ile Detoks ve Sağlıklı Beslenme, Doktor Halit Yerebakan ile Hayatın Ritmi, Murat Tavman ile

Fiziksel Değişim ve iyi Yaşam, Neslihan Yavuzcan ile Nefes Semineri, Sena Kunaç ile Pilates, Happy Nest ve Beden Atölyesi Çocuk Aktiviteleri gün boyu devam eden etkinlikler arasındaydı.

Global Wellness Day kutlamaları kapsamında, dünyanın farklı bölgelerindeki 71 ülkede de iyi yaşam etkinlikleri düzenlendi. Fransa’da Eyfel Kulesi önünde yoga yapılırken, Avusturya’da kutlamalar Alp Dağları’nın tepesinde gün doğuşuyla beraber yoga ile başladı. Ayrıca dünyanın bu en büyük ve kapsamlı “iyi Yaşam” hareketinin kutlamalarını, beş kıtaya yapılan canlı bağlantı sayesinde Maçka Parkı’ndan izleme şansını bulduk.

Eğlenceli, keyifli ve halka açık ücretsiz bir etkinlik olan Global Wellness Day, Fiji’de gün doğumu ile başlayıp Hawaii’degün batımı ile sona erdi.

Salata deyince aklına sadece demet demet yeşil gelmesin: Marul kullanmadan da besin değeri yüksek, sağlık ve lezzet dolu tabaklaryaratabilirsin. Hem de daha çok heyecan duyacağın malzemelerle.

Erikli Caprese Salata

480 ml balsamik sirke

4 çorba kaşığı bal

8 adet mürdüm eriği, çekirdekleri çıkarılmış, her biri 8 dilime bölünmüş demet taze

fesleğen

240 gr taze mozzareiia, ince dilimlenmiş

1. Küçük bir sos tenceresinde balsamik sirke ile balı karıştırıp kaynama sıcaklığına getir.

Ocağı kıs ve balsamik koyulaşıncaya kadar, 30 dakika çektir.

2. Erik dilimleri, fesleğen ve mozzarellayı yuvarlak bir tabağa diz. Sirke ve bal karışımını üzerine gezdirip servis yap.

Salata diyeti — Resimli Yemek Tarifleri

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir