Seks kilo verdirirmi?

Şimdiye kadar aldığın en iyi haber bu olabilir: Ateşli bir seks hayatı, aynı zamanda muhteşem bir vücuda sahip olmanı da sağlayabilir. New Yorklu Zayıflama Uzmanı Jena La Flamme, “Yoğun bı cinsel hayata sahip kadın ve erkekler, zevki pek fazla dışarıda aramıyor (örneğin buzdolabında!)” diyor.

Seks kilo vermeni nasıl mı sağlıyor?

1/ KALİTELİ EGZERSİZ! Ortalama 30 dakikalık bir sevişme, 69 kalori yakmanı sağlıyor (evet 69!). Kovboy kız fantezinizi mümkün olduğunca uzatmaya bak.

2/SEKSİ KOMP-LİMANLAR=MOTİ-VASYON. Bir çalışmaya göre, sana muhteşem göründüğünün söylenmesi, kilo verme çabanı zirveye taşıyor.

3/SEKS, KORTİZOI HORMONUNU AZALTIYOR. yeme isteğinin sorumlusu işte bu stres hormonu!

SADECE SEBZEYLE OLMAZ

Sebze ve meyve tüketimini arttırmanın kilo kaybını tetiklediğine dair yaygın bir görüş var. Bunun nedeni ise, bol miktarda sebze ve meyve yemenin tokluk hissi vermesi. Ama yapılan araştırma ve analizlere göre, yalnızca meyve-sebze tüketimini arttırmak, tek başına kilo kaybı „ sağlamıyor. Araştırmayı yürüten, Alabama Üniversitesi Halk Sağlığı Merkezi’nden Doktor David B. Allison, “Maalesef insanlartoplam gıda tüketimini azaltmadan, daha fazla sebze ve meyve tüketerek kilo verebileceğini sanıyor” diyor. Demek ki neymiş? Önce tabağındakileri, sonra da kilonu azaltman gerekiyormuş.

Kaynak: American Journal of Clinical Nutrition, Alabama Üniversitesi

The Gut Balance Revolution kitabının yazarı Doktor Gerard Mullin, bu durumun kısa sürede kilo almana neden olabileceğini söylüyor. Bağırsak floranı eski hâline döndürmek için sağlığa dost bakterilerden faydalanmalısın. Bu hataya düştüğün günün ertesinde mutlaka ara öğün olarak probiyotik yoğurt veya kefir tüketmeye dikkat et.

Son Dakika Magazin Haberleri - En Son Magazin Haberleri | En Son Yerli ...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir