Sexy Topuklu Ayakkabı Modelleri

DİJİTAL TOPUKLAR

İki girişimci, BlogcuAnne. com kurucusu Elif Doğan ve UykusuzAnneler.com kurucusu Perihan Gürer dijital dünyadaki kadınları birleştiren bir platform yarattı. Devamı geliyor… 1 Kasım’da The Marmara Taksim otelinde düzenlenen zirveye davetlisiniz!

Dijital Topuklar, BlogcuAnne.com kurucusu Elif Doğan ve UykusuzAnneler.com kurucusu Perihan Gürer tarafından, dijital ortamdaki kadınları buluşturmak amacıyla düzenlenen bir dijital kadın zirvesi. Blog, YouTube, Facebook ve Instagram gibi mecralarda kaliteli ve özgün içerik üreten ve bunları takip eden kadınları bir araya getirmeyi amaçlayan bu (biletli) etkinlik 1 Kasım tarihinde The Marmara Taksim otelinde düzenleniyor. Türkiye’de ilk defa organize edilen Dijital Topuklar zirvesinin detaylarını Elif Doğan ve Perihan Gürer’e sorduk.

3K: Dijital Kadınlar Zirvesi kimin fikriydi, ortaya nasıl çıktı? ELİF DOĞAN: 2014 yılında uzun zamandır takip ettiğim bir kadın blogger ağının Amerika’daki benzer konferansına katılmıştım. O zamandan beri hayata geçirmek istediğim bir projeydi. Fikrimden Perihan’a bahsetmiştim. Güçlerimizi birleştirmeye karar verdik ve ortaya Dijital Topuklar çıktı. 3K: Zirvenin amacı nedir?

PERİHAN GÜRER: Amacımız dijital dünyada ilham veren fikir önderi kadınları ön plana çıkaracağımız, dijitalde yer alan ya da almak isteyen kadınların birbirleriyle iletişim kurup destek alabilecekleri bir platform yaratmak. Aynı zamanda dijital dünyadaki iş modellerini masaya yatırabileceğimiz, sektördeki son gelişmeleri tartışabileceğimiz bir referans noktası olma hedefindeyiz.

3K: Program nedir? Zirve kaç gün sürecek, neler yapılacak? E.D.: İlk senemizi tek gün için kurguladık ancak takip eden senelerde iki güne çıkarmayı amaçlıyoruz. Bu sene tüm gün sürecek oturumlarda dijital dünyada fikir önderi kadınların başarılarının sırrından dijital sektörde para kazanmanın etik boyutuna, sosyal medyadaki linç kültüründen dijital yerliler ve dijital göçmenler (yani dijitalin içine doğan nesille sonradan öğrenen nesil) arasındaki iletişim ve etkileşime kadar birçok farklı konuyu ele alacağız. Sosyal medya ve internetteki sektör devlerinden yetkililerin de katılımlarıyla dijital dünyadaki global trendleri konuşacağız. Ayrıca oturumların arasında yer vereceğimiz Benim Hikayem sunumlarıyla değişik alanlardaki kadınların kişisel hikayelerini paylaşmalarına fırsat vereceğiz.

3K: Zirvedeki konuşmacılar kimler ve neye göre seçildiler?

P.G.: Dijital dünyada söz sahibi kadınları ön plana çıkarmak istedik. Sosyal medyadaki kanaat önderlerinden başarılı eticaret girişimcilerine ve dijitalde kurumsal kariyer yapanlara kadar başarılı ve ilham veren pek çok kadının yanı sıra gazeteci Ayşe Arman ve iş kadını Leyla Alaton gibi isimler de konuşmacılar arasında.

3K: Sizce bu etkinlik hangi boşluğu dolduracak? Yani devamında ne/neler olursa iyi ki yaptık diye düşüneceksiniz?

E.D.: Hemcinslerimizle birlikte hareket etmek biz kadınlara her zaman iyi geliyor. Bugüne kadar dijital dünyanın farklı alanlarındaki kadınları bir araya getiren böyle bir etkinlik yapılmadı. Zirvenin ardından birçok katılımcının ufkunun açılacağını, çevresinin genişleyeceğini, aklındaki soruları yöneltebileceği ve yanıt bulabileceği bir ortamda kendilerini bulabileceklerini umuyoruz. Zirve gününün sonunda, İyi ki gelmişim, seneye yine geleceğim derlerse kendimizi amacımıza ulaşmış hissedeceğiz. 3K: Sizin hikayeniz nedir? Dijital dünyaya nasıl girdiniz?

E.D.: Yaptığım işin insani ve sosyal boyut içermesini istedim hep. Her ne kadar eğitimim bu alanda değilse de (işletme üzerine lisans ve MBA) sivil toplum örgütlerinde kaynak geliştirme üzerine çalışarak bu arayışımı tatmin etmeye uğraştım. Çocuk sahibi olduktan sonra çocuğumu kendim büyütmek istediğimden profesyonel hayata ara verdim ve blog’um da o şekilde doğdu… Blog yazarak sadece birinin annesi olmadığımı en çok da kendime kanıtlamaya çalıştım sanırım. Her ne kadar annelik üzerine yazsam da toplumda yerleşik kutsal annelik algısına bir nevi başkaldırıyorum. Blog yazmak hayatımda ciddi anlamda fark yarattı. Her şeyden önce, bazı konularda yalnız olmadığımı fark ettim. Kendime bile itiraf etmeye korktuğum hisleri ülkenin ve hatta dünyanın farklı yerlerindeki birçok kadınla paylaştığımı bilmek bana güç verdi. Yazı yazabildiğimi fark ettim, oysa okul döneminde benim için bu çok sıkıcı bir şeydi. Kendime bir iş yarattım; önceden ne iş yapıyorsun? diyenlere çocuğumu büyütüyorum derken, artık blog yazıyorum diyorum.

DİJİTAL DÜNYADAKİ FIRSATLAR

P.G.: Benim dijital dünyaya girişim hamile kalıp profesyonel/ kurumsal hayata veda etmemle gerçekleşti, bebeğim ve kendim için blog açarak yayıncılığa önceleri amatör bir adım attım. Sevgili Elif bu konuda ilham aldığım ilk Türk blog yazarı anneydi. Bir süre sonra başka annelerle Twitter sohbetlerimiz sırasında uykusuzluğumuzdan dert yanarken Uykusuz Anneler Kulübü kuralım dedim. Ardından Twitter üzerinden yaptığımız paylaşımları web sitemiz üzerinden yürütmeye başladık. Sosyal medyanın hızlı yükselişiyle daha çok anneye ulaşma fırsatımız oldu. 2013 yılından bu yana Uykusuz Anneler Kulübü’nde ekibimle birlikte profesyonel içerik üretimi/yönetimi, yayıncılık ve topluluk yönetimi yapıyorum.

Ben de Elif gibi yazmayı ne kadar çok sevdiğimi, yazarak kendimi daha iyi ifade edebildiğimi blog’um sayesinde keşfettim. Kişisel blog’umda ve bazı kadın/ haber portallarında köşe yazarı olarak yazılarıma devam ediyorum. Annelikle birlikte ve anneliğe rağmen değişen dünyasında bir kadının kendine yeni fırsatlar yaratmasında dijitalin çok büyük imkan sunduğunu düşünüyorum. Benim yeni bir iş yaratmama vesile olan dijital yayın dünyası henüz Türkiye’de kuralları yeni yazılan bir sektör ve ben bu sektörle birlikte büyüyüp geliştiğimi hissediyorum. Benim hayatımda yarattığı fark, yıllar önce hayallerimde olmayan ama şimdi hayallerimin de ötesinde keyif aldığım bir işe

sivri-topuklu-ayakkabi-modelleri6.jpg?fit=500%2C500stylish-shoes-for-collage-girls-2013-2014.jpgRenkli-Platform-Topuklu-Ayakkabı-Modelleri.jpgSexy-Girls-High-Heel-Shoes-Trendy-Designs-2013-For-Girls-012.jpgfarklı-tasarımlı-ince-topuklu-ayakkabı-modelleri-333x500.jpgValentines-red-party-wear-high-Heel-shoes.jpgson-moda-abiye-ayakkabı-modelleri.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 4