Sünnet annesi kıyafeti ve modelleri

Bir erkek çocuğunun hayatında bir seferliğine mahsus olup aklından çıkmayacak olan en özel günü şüphesiz sünnet olduğu gündür. Elbette ki bu günü paylaşıp bütün mutluluğuna ortak ettiği kişi de annesidir. Sünneti, kıyafeti,misafiri derken en yoğun olanlar ve en çok göz önünde bulunanlar annelerdir. Sünnet anneleri bu günde çocuklarını saflığı,masumiyeti,temizliği simgeleyen beyaz ile donatırken kendilerinin kıyafetlerini de göz ardı etmezler. Sünnet annesi kıyafeti, sünnet çocuğunun kıyafeti kadar önemlidir.

Sünnet düğünlerinin genelde yaz yapılması model ve renk seçeneklerinin daha fazla olmasına olanak sağlar. Sünnet düğününü açık mekanda yapanlar elbise veya abiyeleri tercih ederken kapalı mekanda yapanlar buna ek olarak takım elbiselere de yönelir.

Tesettürlü sünnet annelerinin de genelde ilk tercihi muhafazakar görünümünden dolayı takım elbiseler olur.

Bazı anneler sünnet çocuğunun kıyafetine uyum sağlaması ve anne kıyafetinin de saflığı ve temizliği simgelemesi için beyaz rengi tercih ederken, bazı anneler sezonun moda renklerinden vazgeçemezler. Moda renkleri kullanmak sünnet annelerinin görünümüne ayrı bir beğeni katacaktır. Anneler neredeyse günün tamamını yoğun bir tempoda geçireceklerinden tercih edecekleri kıyafette şıklık ile beraber rahatlıkta ararlar. Kıyafet seçimi yaparken rahat olmasına dikkat etmek o günün yükünü az da olsa hafifletecektir.

.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir