TAKDİRİ HAK EDEN BİRKAÇ ŞİRKETİ

Birkaç şirketin saçma ürünlerinin ve başarısız beyaz yöneticilerinin, iyi işler yapanları harcayarak bütün bir endüstriye kötü şöhret kazandırabileceğini kabul ediyorum.

Bu kısmı, eleştiriye bir ara vermek gibi düşünün: İşte gerçekten sıkı 3 girişim…

1 BUMBLE: Tinder’a açtığı cinsel taciz davasının ardından, eş kurucu Whitney Wolfe, kadınlara karşı çok da dostça davranmayan bu endüstriden vazgeçmek yerine kendi Tinder’ını yaratmaya karar verdi. Hem de daha iyisini. Wolfe’un arkadaşlık uygulaması Bumble, partner seçme ve flört etme olaylarını kadınların eline vermekle kalmıyor, aynı zamanda şirketin yüksek mevkilerinde de kadınları çalıştırıyor.

2 HAMPTON CREEK: İşte size dünyayı daha iyi bir hale getirmeyi laf olsun diye yapmayan ve bunu dile getirmeyecek kadar mütevazı olan ender bir şirket. Bu gıda teknolojisi girişimi, risk sermayesi kullanarak, kurabiye hamuru ve mayonez gibi popüler yiyeceklerin yumurtasız alternatiflerini üretip kirli endüstriyel yumurta fabrikalarını devre dışı bırakmayı umuyor. Ürettikleri yiyeceklerin lezzetli olması da cabası.

QUINCIPLE: Diğer girişimler bir topluluk yaratmaktan bahsederken, bu market servisi gerçekten anlamlı bir bağlantı oluşturuyor. Quinciple’ın şehirde yaşayan abonelerine bölgesel küçük çiftliklerden taze yiyecekler gönderiliyor. Bu sayede iki tarafa da faydalı ekonomik bir bağlantı oluşturuyor.

İnsanı Zam İstediğine Pişman Eden Yöneticilerin Sıklıkla ...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir