Tesettür elbise modelleri

Tesettür; bir müslümanın dinimiz tarafından belirlenen yerleri yine dinin belirlediği ölçüde örtmesidir. Kadınları daha muhafazakar gösteren tesettür, İslam’ın en büyük emirlerinden biridir. Önceden daha bol, daha kapalı,renk ve desen olarak daha sade olan tesettürü şimdi cıvıl cıvıl renkler, abartılı işlemeler,günümüz modasına uygun olan kıyafetler içinde bulmaktayız.

Kadınların bir türlü ayrılamadıkları elbiseler, tesettür alanında da kendisini göstermiş, genç kesimin tesettürü istedikleri tarzda kullanmasıyla moda akımı, bu alanda da öne çıkmıştır. Tesettürlü hanımların etek ve gömlekten vazgeçip elbiseye yönelmesiyle modeller artış göstermiş,elbise çeşitleri fazlalaşmıştır. Ünlü modacıların da tesettür elbiselerine el atmasıyla tesettür elbise modelleri modern hayatın getirdiği yaşam tarzına uyum sağlamıştır.
Son zamanlarda tek renk elbiseler yerini onlarca renkten meydana gelen alacalı elbiselere bırakmıştır.

Belden bağlamalıların şıklık yarışına girdiği tesettür modasında, vücutlarına güvenen hanımların ilk başvurdukları balık elbiselerdir. Bileklere kadar uzanması ve kolları kapatması ile tek parça zerafetini daha çok gösteren tesettür elbiselerinde bu senenin modası olan çiçekli elbiseler kendini daha çok gençlerde gösterirken takım elbiseleri daha ileri yaşlarda görürüz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir