Ünlü Diyetisyen Michael Montignac İle Zayıflama Üstüne

 

Kilo alabilirsiniz; kendinizi dengesiz, berbat, yorgun ve şişkin hissedebilirsiniz. Bunun en basit açıklaması şudur: Temizlenip, detoks yaptığınızda, vücudunuzu etkileyen toksinleri dışarı atmış olursunuz. Bu şekilde diyet ve egzersiz programınız engellenmeyecektir. Vücudunuza değerli besinleri koymaya başlayıp, egzersiz yapmaya başladığınızda, bunu nasıl göründüğünüze ve hissettiğinize çevirirsiniz. Doğru mu?

Evin etrafında bulabileceğimiz basit bir sır var mı?
Sindirim sisteminiz vücudunuzun dokularını besler. Bu yüzden sağlıklı bir sistem oluşturmak istersiniz. Temizlenme sürecine yardımcı olacak basit şeyler vardır. Daha fazla su için. Su aliminizi arttırmak vücudunuzun toksinleri atmasına yardımcı olacaktır. Kızarmış, aşırı pişmiş ve aşırı işlenmiş yiyeceklerden kaçının. Ham yiyeceklerde, meyve ve sebzelerde bulunan lif ve besinler sağlıklı bir sindirim sistemi oluşturmamızı sağlar.

Motivasyon için ne yaparsınız?

Motivasyon kesinlikle önemli bir şeydir. Kendinizin bir resmini çekmek önemli bir hiledir. Hiç kimse sizden daha zor değildir, değil mi? Bu resmi görebileceğiniz bir yere koyun. Bilgisayarınızın üzerine koyabilirsiniz, böylelikle bundan kaçamazsınız. Bunu yaptığımda geliştirmek istediğim kusurlarımı görürüm ve eğer eşim boş bir eve gelip, kendi resmime baktığımı görürse, bilir ki spor yapıyorum.

Denemek istemeyeceğiniz tuhaf diyetler nelerdir?

Oruç diyetleri ve temizlenmeler canımı sıkmaktadır. Kilo vermek için aldığınızdan daha fazla kalori yakmanız gerektiğini düşünüyorum. Orucun doğru bir şey olmadığını söylerken lütfen beni ciddiye alınız. Vücudunuzun kalori ve besinlere ihtiyacı vardır. Oruç daha fazla zarar verir çünkü vücudunuz bu besinleri almıyor ve vücudunuzu sağlıksız bir yolla şok ediyorsunuz. Eğer vücudunuzun bir oruç süresinde açlık çektiğini düşünürseniz, metabolizmanız koruma kapasitesini tıkamaktadır. Bir oruçtan sonra yiyecek almaya başladığınızda ne olur? Bedeniniz aldığınız her şeye yumulacaktır. Ayrıca diyetinizden bütün karbonhidratları çıkarma taraftarı da değilim. Beyninizin ve gözünüzün kullandığı tek yakıt karbonhidratlardır. Karbonhidratları kestiğinizde, kendinizi yorgun ve gözünüzün ağrıdığını hissettiğiniz oldu mu? İyi ve kötü karbonhidratların ayrımına varmak önemlidir. Tam tahıl ve tam buğday makarnaları ve ekmeği bırakmayın ve arttırılmış şeker ve beyaz undan uzak durun.

Özel bir geceden önce hızlı bir şekilde nasıl kilo verebilirsiniz?
Özel geceden iki ya da üç hafta önce, yediklerinizi takip edin ve kardiyonuza dikkat edin. Muhtemelen bunu daha önceden de duymuşsunuzdur fakat aktif bir metabolizma için gün boyunca küçük öğünler yemek önemlidir. Bir günde yağsız protein, tam tahıl karbonhidrat ve her öğünde yağ ile birlikte beş altı öğün yerim.

Beverly Hills Weight Watchers Toplantısından Fısıltılar: Ona ho livodun kiralık katili diyorlar çünkü sizi öldürür fakat işini bitirdiğinde uğruna ölmek isteyeceğiniz bir vücudunuz olur. Beverly Hillsdeki özel spor salonunda müşterilerine sabah saat 5’ten her akşam saat 7 ye kadar çalışır. Bu egzersiz koçu saatine 250$ ile 350$ alır ve hiçbir zaman yıldız müşterilerini terini görmesine izin vermez. Hiçbir zaman diyetinde hile yapmaz, hiç kilo almaz fakat kötü küçük bir sırrı var. Her akşam, Holl ywood Hills manzarası olan evine yürürken, kendine kocaman bardak
diyet Fresca ve votka alır… Bırakamadığı tek alışkanlık budur ve bağımlı olduğunu düşünüyor ve kilolar kabarmaya başlar. Aman Tanrım! Peki, en azından hiç karbonhidrat yoktur.

Michel Montignac - Flammarion Québec

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir