VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK MODELLERİ

GELİN KADAR ÖZEL HİSSETMEK

Gelinlik tasarlarken kendim en az gelin kadar öze hissediyorum öncelikle. Düğün fotoğraflarında kalıc bir iz bırakmak ve hep hatırlanmak, özel bir duygu. Gelinliği gelin adayıyla ilk görüşmemde ondan aldığım enerji ve edindiğin stil kodlar doğrultusunda tasarlıyorum. Gelinim Ayşe Akcan Tartan 12 Ağustos 2016 tarihinde, Les Ottomans İstanbul’da gerçekleşen düğünde geçen yı evlilik fuarının açılış defilesi için tasarladığım koleksiyonun en iddialı parçalarından birini taşıdı. Zemin kumaş ipek krep olan gelinliğin baz kup detaylarında kumaşm saten yüzünden faydalandım. Dikimi yaklaşık iki ay süren bu parçada işlemeler ve boncuk saçakları başrol oynadı. Belli belirsiz detaylarda gizlediği miz Fransız danteliniyse üzerini işleyerek kullandım. Gelinliğe takıp çıkarılabilen büyük bir tül etek ekleyerek onu iki şekilde de kullanılabilen fonksiyonel bir hale getirdim.

VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK

Büyük göğüslü kadınlar straplez modellerden kaçınmalı, askılı gelinlikleri tercih etmeli. Baseni geniş olanlarsa balık gelinliklerden uzak durmalı. Kollar kalınsa dantel ya da tül gibi transparan malzemeler kullanılabilir.

rebecca minkoff

Tasarımcı rebecca Minkoff

GELİNLİKLE BİLE OLDUĞUNUZ GİBİ GÖRÜNÜN!

Bir gelinin amacı başkası değil, en hoş haliyle kendisi olmaktır. Gelinliğin üstündeki dantel ceket Leandra Medine’in (manrepeller. com’un kurucusu] tarzıyla çok örtüşüyor. Kısaca gelinliğin içinde tam da kendisi gibi görünüyor.

VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK MODELLERİ_12.jpg

VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK MODELLERİ_1.jpg

VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK MODELLERİ_2.jpg

VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK MODELLERİ_11.jpg

 

VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK MODELLERİ_20.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir