Yüz yapınıza uygun makyaj teknikleri

Açık tenliler için soluk altın rengi, daha koyu tenliler için koyu bronz. Bunun mutlaka aydınlık veya parlak olması gerekmez, sadece aydınlatmak istediğiniz bölgeden daha açık renk olması lazımdır. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin hemen üzerine nokta halinde dokundurduktan sonra doğal bir görünüm için aşağı doğru hareketlerle sürün. Bu hareket biraz ustalık gerektirir. Siyahî ciltleri canlandırmak için aydınlatmanın yararlı olacağı söylenir ancak kullanılacak aydınlatıcının cilde külsü bir görünüm vermemesi için titanyum dioksit içermemesi gerekmektedir.

Makyajınızın geri kalanını sade yapın. Artık size gereken siyah veya kahverengi rimelle şeffaf bir parlatıcıdan ibaret.

Yanaklarınızın çıkıntılı noktasını bulun. Bunun için şu denenmiş ve onaylanmış yöntemi kullanın ve sadece gülümseyin. Allık en iyi sonucu, yanaklarınızın en çıkıntılı noktasının hemen altındaki elmacık kemiklerinin üzerine sürüldüğü zaman verir. Gülümsemeyi istediğiniz kadar abartabilirsiniz çünkü allığı çok aşağıya sürerseniz elmacık kemiklerinizi çerçevelemişsiniz gibi bir görüntü yaratabilir. Ya da allığınızı burnunuza çok yakın bir noktaya sürmeniz yüzünüzü kalın ve dar gösterebilir.

Elmacık kemikleri aynı zamanda allığın simetrik sürülmesi için bir rehber görevi görür.

Yanaklara uygulama. Fazlasını silkelediğiniz fırçayla ya da krem veya jeller için parmağınızın ucuyla, gözünüzün orta noktasının tam altından başlayarak allığınızı sürün. Eğer yanlışlıkla fazla sür düyseniz yaymadan evvel fazlalığı yüzünüzden silin.

Matric Farewell/Prom Make-up | 2mybff

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir